Panorama. Naujas skiepijimo rekordas Jungtinėje Karalystėje (su vertimu į gestų k.)

Prireikus išsitirti dėl koronaviruso ne visada galima tai padaryti nemokamai. Testų kainos privačiose laboratorijose kartais lenkia net ir turtingesnių šalių įkainius. Ekonomistai sako – testavimas neturėtų būti ta sritis, iš kurios siekiama pasipelnyti. Sveikatos ministerija tikina – problema žinoma, bet valstybė kainų reguliuoti negali.

Lietuvoje populiarėja paramediko profesija. Šiemet tokius kursus panoro lankyti kaip niekad daug žmonių. Nemaža dalis – neturintys medicininio išsilavinimo. Greitosiose tokių specialistų labai trūksta. Ypač sudėtinga situacija atokesniuose rajonuose.

Naujas skiepijimo rekordas Jungtinėje Karalystėje – beveik devyni šimtai tūkstančių per dieną. Tačiau šalis, jau paskiepijusi pusę suaugusiųjų, sako, kad atostogų užsienyje dar teks palaukti – bent iki gegužės vidurio, o gal ir iki rudens. Tuo metu Vokietija atnaujina atostogų skrydžius, nors trečiajai bangai įsibėgėjant rytoj tarsis dėl naujų suvaržymų, tarp jų ir privalomo karantino visiems grįžtantiems iš užsienio. Ji jau sugriežtino sienos kontrolę su Lenkija, kur sparčiai plinta britiškoji viruso atmaina.

Plėtrą Kauno regione planuojančios tarptautinės elektronikos įmonės sunkiai randa darbuotojų. Inžinerinės pramonės specialistų paklausa pasiūlą viršija beveik penkis kartus, tačiau stojančių mokytis – vis mažiau.

Mokslininkai sako pastebintys, kad kasmet didėja dumblių koncentracija vandens telkiniuose. Tai siejama su chemikalus naudojančiais ūkiais. Vis dėlto mokslininkai dumblius mato ir kaip naudingą išteklių – svarsto ateityje iš jų gaminti natūralius maisto dažus.

Istoriniams pastatams išsaugoti, juos restauruoti šiemet numatyta daugiau pinigų nei ankstesniais metais, tačiau dvarų savininkai sako, kad pirmiausia lėšos skiriamos pastatams, kurie priklauso valstybei, savivaldybėms ar bažnyčiai. Tuo metu privatiems istoriniams statiniams parama skiriama retai. Kultūros paveldo komisija teigia, kad per dvidešimt metų valstybės finansavimas paveldui išsaugoti nedidėja.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau