Panorama. Net ir paskelbus išvadas, kad „AstraZeneca“ vakcina saugi, jos žmonės atsisako ir renkasi kitą skiepą

Leidus rinktis norimą vakciną, „AstraZeneca“ vakcinos atsisakantiems žmonėms poliklinikos jau siūlo alternatyvas. Pasak gydymo įstaigų, net ir paskelbus išvadas, kad vakcina saugi, jos atsisako daugiausiai žmonių, o mieliausiai renkasi „Pfizer–Biontech“ skiepą. Vis dėlto pasirinkus „AstraZeneca“ vakciną, skiepą galima gauti greičiausiai.

Paskutinę vizito Ukrainoje dieną Lietuvos prezidentas sakė kalbą Radoje. Pasak Nausėdos, sankcijos Rusijai turi tęstis, kol ji pasitrauks iš neteisėtai užimtų Ukrainos teritorijų. Prezidentas aplankė karo ligoninėje gulinčius sužeistus Ukrainos karius. Nausėda pabrėžė, kad liepą paskelbtos paliaubos neveikia, ukrainiečiai praneša, kad Rytų fronte padaugėjo apšaudymų.

Konstitucinis Teismas paskelbė, kad teismo išteisintiems žmonėms nuo šiol privalo būti sudaryta galimybė kreiptis dėl bylinėjimosi išlaidų atlyginimo.

Suomija paskelbė laikinai stabdanti skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina, nors EVA paskelbė, kad skiepas saugus ir veiksmingas. Danija, Švedija ir Norvegija irgi neatnaujina skiepijimo šia vakcina. Daugelis kitų šalių, tarp jų Vokietija, nuo šiandien „AstraZeneca“ vakciną vėl naudoja, nors Prancūzija paskelbė rekomendaciją ja skiepyti tik vyresnius nei 55 metų žmones.

Viena didžiausių šalyje verslo atstovų organizacijų – Darbdavių konfederacija – skundžia Vyriausybę Europos Komisijai. Konfederacijos vadovo teigimu, reguliavimas per karantiną, kas gali dirbti, o kas ne, yra diskriminacinis. Finansų ministrė sako, panašius apribojimus nustačiusios visos šalys, o Lietuvoje specifinės priemonės gali galioti dar metus.

Atnaujinus paveiktų šalių sąrašą, nuo pirmadienio, atvykusiems iš Lenkijos, Kipro ir Palestinos bus taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos, iš sąrašo išbrauktas Izraelis bei Slovėnija. Taip pat keliautojai, kuriems galėtų būti taikoma izoliacijos išimtis, privalės pateikti tai įrodančius dokumentus.

Amerikos ir Kinijos diplomatijos vadovai susirėmė per pirmąjį aukšto lygio tiesioginį susitikimą tarp Pekino ir naujosios Jungtinių Valstijų administracijos. Kinijos diplomatai apkaltino Ameriką „kurstant“ pasaulio valstybes pulti Kiniją, o Jungtinės Valstijos Kinijos pareiškimus apibūdino kaip namų auditorijai skirtą teatrališką „pozavimą“.

Vilniaus savivaldybė siūlo Lietuvoje įgyvendinti Imuniteto paso idėją ir taip nuo koronaviruso paskiepytiems, persirgusiems arba reguliariai besitestuojantiems žmonėms suteikti galimybę teikti ir naudotis iki šiol neprieinamomis paslaugomis – renginių, apgyvendinimo, maitinimo ir kituose sektoriuose.

Auga korepetitorių poreikis. Įmonės skaičiuoja, kad kovą norinčių mokytis papildomai skaičiai išaugo beveik dvigubai. Ekspertai sako, kad dalis mokytojų į mokyklą po karantino gali ir nebegrįžti – mokyti papildomai ir saugiau, ir pelningiau.

Padėtį Genocido ir rezistencijos tyrimo centre tyrusi darbo grupė siūlo Seimui spręsti ar centro direktorius Adas Jakubauskas gali likti pareigose. Parlamentas centro veikla susidomėjo po to, kai 17 centro darbuotojų kreipėsi dėl esą centre vykdomų tyrimų politizavimo. Pats Adas Jakubauskas tokius kaltinimus neigia.

Nacionalinis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejus pristato naują ekspoziciją „Lietuvos dailė 1900-1940“. Garsiausius to metu kūrėjų darbus pristatantys parodos rengėjai sako, šie keturi dešimtmečiai Lietuvos dailei buvę audringi.

Kultūros ministerija paskelbė Knygos meno konkurso nugalėtojus. Gražiausios metų knygos išrinktos septyniose kategorijose.

Tūkstančiai pelių jau kelias savaites kankina grūdus auginančius ūkininkus Australijos Naujojo Pietų Velso valstijoje. Vietos gyventojai sako, kad tai didžiausias pelių antplūdis per kelis dešimtmečius ir padėtis blogėja: keliems gyventojams ligas platinantys graužikai įkando.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau