Panorama. EVA paskelbė, kad vakcina nesusijusi su tromboembolija: Lietuvoje skiepijimas bus atnaujintas rytoj

Europos Vaistų agentūrai paskelbus, kad „AstraZenekos“ vakcina nesusijusi su tromboembolijos atvejais ir yra saugi, Lietuva nuo rytojaus atnaujina skiepijimą šia vakcina. Gyventojai galės laisvai pasirinkti norimą vakciną. Sveikatos apsaugos ministras sako – prezidentas, premjerė, Seimo pirmininkė ir jis pats pirmadienį pasiskiepys „AstraZeneca“.

Ukrainoje viešintis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda reiškia tolesnę paramą Ukrainos proeuropietiškai integracijai.

Ekonomistai sako, kad dėl lėto skiepijimo tempo ir besitęsiančio karantino Europos Sąjungos ekonomika gali atsilikti ir nuo Jungtinių Valstijų, ir nuo Kinijos.

Uždraudus kinišką skenavimo įrangą Lietuvos oro uostuose dėl jos keliamos grėsmės nacionaliniam saugumui, šalies muitinė tuos pačius rentgenus naudoja beveik 15 metų. Dėl to Vyriausybė inicijuoja muitinės įrangos patikrinimą.

Nuo kitos savaitės abiturientai jau gali gauti gyvas konsultacijas mokyklose. Mokytojai ir abiturientai džiaugiasi, tačiau nerimo išlieka. Kai kurie pedagogai sako, kad be skiepo į darbą negrįš.

Seimas nesugebėjo nuotoliniu būdu priimti darbotvarkėje suplanuotų įstatymų projektų. Visą dieną parlamentarai skundėsi dėl techninių trikdžių – vieni negalėjo registruotis, kiti skundėsi, kad jų balsavimai net priimant įstatymus neįskaičiuojami.

Katalikų Bažnyčios užsakymu atliktas nepriklausomas tyrimas atskleidė šimtus dvasininkų ir pasauliečių seksualinio smurto atvejų didžiausioje Vokietijos arkivyskupijoje.

Ispanija – ketvirta Europos šalis, kurioje įteisinta eutanazija. Žemesnieji parlamento rūmai priėmė įstatymą, leidžiantį nepagydomai sergantiems ar itin sunkiai sužalotiems pacientams savanoriškai nutraukti kančias.

Šiandien – lygiai metai, kai pasaulį sukrėtė mirusius nuo COVID-19 vežančių kariuomenės furgonų kolona Italijos Bergamo mieste. Kovo 18-oji visoje Italijoje – pandemijos aukų pagerbimo diena.

Anykščių valdžia užsimojo išsaugoti kūdrines varles – nedideliame apleistame vandens telkinyje, aptikę kūdrinę varlę, kartu su Latvija parašė projektą. Jį laimėję, už kelis šimtus tūkstančių eurų sieks tokius tvenkinius paversti lankomais objektais.

Vilniuje prasidėjo festivalis „Kino pavasaris“. Nepaisant karantino, festivalio datos nesikeičia, tik jis, kaip ir pernai, vyks virtualioje erdvėje.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau