Laba diena, Lietuva. Sustabdytas vakcinavimas „AstraZeneca“ vakcina ja pasiskiepijusių neramina, bet specialistė sako – bijoti nėra ko

Antradienį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad Lietuvoje nuo trečiadienio ryto laikinai stabdomas skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina. Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė prisipažįsta, kad tas faktas, jog „AstraZeneca“ vakcina kol kas nėra vakcinuoja, tikrai sulėtins vakcinavimo tempus mūsų šalyje, tačiau tikisi, kad Europos vaistų agentūra, vis gi, suteiks žalią šviesą šiai vakcinai. Kol kas nėra svarstoma, kas bus daroma su 70 tūkst. asmenų, kurie jau gavo pirmąją šios vakcinos doze, tačiau ramina, kad sprendimas bus rastas. Apie visa tai – Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

Sustabdžius vakcinavimą „AstraZeneca“ vakcina, skiepijimas lėtėja, Kaune iki vidurdienio paskiepyta 10 kartų mažiau žmonių, nei planuota. Artimiausias dvi vienas didžiausių šalyje vakcinavimo centrų iš viso ketina nedirbti. Daugiau apie tai – Kristina Karlonė.

Premjerė trečiadienį spaudos konferencijoje po Vyriausybės posėdžio teigė, kad sprendimas stabdyti skiepjimą „AstraZeneca“ vakcina nepadeda vakcinavino procesui, o pats sprendimas stabdyti skiepijimą šia vakcina nebuvo lengvas. Šia tema – pokalbis su Vaistų kontrolės tarnybos patarėja Simona Stankevičiūte.

Kaupinių metodas – dar vienas būdas tirti, ar žmonės neserga COVID-19. Dabar šis metodas taikomas tirti ir į mokyklas grįžtančius mokinius. Neretai tėvai baiminasi, kad šiuo būdu tiriami vaikai gali būti sužaloti.

Dar prieš Seimo rinkimus buvo nuskambėjęs pasiūlymas įpareigoti prekybininkus privalomai per nuolaidas nurodyti ir ankstesnę prekės kainą. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas pritaria tokiam siūlymui, siūlo, kad jis įsigaliotų nuo liepos, o juo būtų galima užkardyti galimą prekybininkų nesąžiningumą ir apgaudinėjimą, kai nuolaidų išvakarėse yra pakeliamos prekių kainos. Etiketėje turėtų atsirasti kaina, kuri prieš tai galiojo ne trumpiau kaip mėnesį.

Nuo vakar mūsų šalyje didžiojoje dalyje savivaldybių nebeliko judėjimo ribojimų, tačiau žmonėms liko klausimų, kur ir kaip gali važiuoti. Į juos atsakė Viešosios policijos valdybos pirmininkas Mindaugas Akelaitis.

Europos Komisija (EK) trečiadienį ketina pristatyti siūlymą įgyvendinti skiepų nuo COVID-19 sertifikatų idėją, taip siekdama leisti ES šalių gyventojams saugiai keliauti į užsienį. Turėdamas tokį paskiepijimo įrodymą, arba „skaitmeninį žaliąjį sertifikatą“, kaip tai vadina EK, vienoje ES valstybėje narėje paskiepytas žmogus būtų laikomas paskiepytu ir kitoje valstybėje narėje. Tai leistų atnaujinti keliones, įskaitant ir turizmą, tarp ES šalių.

Po kelerius metus trukusių derybų Valdovų rūmų muziejui nupirktas vertingas 23-ijų paveikslų rinkinys, kurį sudaro XIV-XVII amžių Italijos dailininkų tapyba. Muziejaus vadovas sako, kad pramonininko Prano Kiznio dovaną būtų galima lyginti nebent su Mykolo Žilinsko dovanota kolekcija Kaunui.

Dabar pats geriausias metas pradėti ruoštis bitininkauti. Jei jau kurį laiką tai svarstote, bet nežinote, nuo ko pradėti – šis reportažas kaip tik jums.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau