Žinios. Reikalo stabdyti vakcinavimą „AstraZeneca“ vakcina nematantis Dulkys pats ketina ja skiepytis

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad kol kas neketinama stabdyti skiepijimo „AstraZenecos“ vakcina. Pasak jos, tai galėtų būti svarstoma tik jei tokią rekomendaciją pateiktų Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba.

Sukanka lygiai metai, kai įvestas pirmasis karantinas ir uždarytos maitinimo bei apgyvendinimo įstaigos. Viešbučių ir restoranų asociacija šiandien surengė protesto akciją, pavadintą „paskutine verslo vakariene“. Organizatorių teigimu, per metus 42 tūkst. darbo vietų sukuriančiam verslui Vyriausybė skiria per mažai paramos, todėl, negavusios skubios pagalbos, dalis įmonių bankrutuos. Akcija surengta centrinėse Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos aikštėse.

Seimas pradėjo svarstyti įstatymo pataisas, kad, esant ekstremaliajai situacijai, Vyriausybė galėtų nustatyti sąrašą darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti tik iš anksto pasitikrinusiems ir vėliau periodiškai besitikrinantiems darbuotojams.
Be pateisinamos priežasties atsisakiusį testuotis žmogų darbdavys privalėtų nušalinti nuo darbo ir nemokėti jam atlyginimo arba skirti darbą nuotoliniu būdu, kol pasitikrins, ar yra sveikas.

Nuo šiandien pasiskiepyti jau bus galima vaistinėse. Specialiai įrengtuose skiepų kabinetuose kol kas bus galima skiepytis tik nuo erkinio encefalito. Tikimasi, kad netrukus čia bus galima gauti ir COVID-19 vakciną.

Prezidentas Gitanas Nausėda į Lietuvos banko valdybos pirmininkus svarsto teikti centrinio banko valdybos narį Gediminą Šimkų arba savo patarėją Simoną Krėpštą.

Portugalijos Konstitucinis Teismas atmetė eutanaziją dekriminalizuojantį įstatymą. Pagal dar sausį šalies parlamento patvirtintą įstatymą, teisė į savižudybę su pagalba būtų suteikta suaugusiems pacientams ypatingos kančios ir nepataisomos žalos sveikatai atvejais. Tačiau tokį žmogaus sprendimą dar turėtų patvirtinti medikas bei psichiatras. Portugalijos Konstitucinis Teismas teigia, kad įstatymas tinkamai neapibrėžia situacijos, kada eutanazija galėtų būti svarstoma, ir teisės aktą grąžina taisyti.

Šiaurės Korėja įspėja Jungtines Valstijas nesiimti veiksmų, kurie padidintų įtampą. Šį įspėjimą Šiaurės Korėjos lyderio sesuo Kim Yo Jong išplatino naujai Amerikos administracijai pradėjus pirmąjį vizitą Azijoje.

Socialinis tinklas „Facebook“ sutiko mokėti už Ruperto Murdocho kompanijos „News Corp“ naujienų turinį, kuriamą Australijoje. Susitarimas pasiektas po poros savaičių, kai šalies valdžia priėmė pirmą pasaulyje įstatymą, verčiantį technologijų milžines mokėti už turinį.

Madrido greitosios medicinos pagalbos medikai pasakoja, kad kelionės pas užsikrėtusiuosius koronavirusu tapo kasdienybe, bet tunelio gale esą jau matyti šviesa.

Paroda „Meniniai pasisveikinimai“ – tai simboliškas skulptoriaus Antano Mončio svajonės pamatyti Anykščius išpildymas. Šia paroda prasideda renginių ciklas, skirtas kūrėjo gimimo šimtmečiui paminėti.

Orai.

Ved. Eglė Matonienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau