Laba diena, Lietuva. Renesansą išgyvena pandemijos nenuspėjusi astrologija: rinka susidomėjo net investuotojai

Europos vaistų agentūra (EVA) ketvirtadienį patvirtino amerikiečių kompanijos „Johnson & Johnson“ vakcinos registravimą. Europos Komisija kiek vėliau taip pat patvirtino vakciną. Tai ketvirtoji vakcina po „Biontech“/“Pfizer“, „Moderna“ ir „AstraZeneca“, registruota ES. Tuo pačiu tai yra pirmoji vakcina, kurią galima suleisti viena doze. Kuo ji skiriasi nuo kitų kalbėjo Vaistų kontrolės tarnybos vyresnioji patarėja Rugilė Pilvinienė.

Estijoje išplitus britiškajai koronaviruso atmainai, šalis užsidaro į karantiną mažiausiai mėnesiui. Estijos prezidentė teigia, kad situacija yra kritiška, Lietuva kaimynei siūlo pagalbą. Tiesa, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad pirmiausiai reikėtų išsiaiškinti poreikį, o koks jis iš tikrųjų yra pasakojo Estijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Vaidas Matulaitis.

Lenkijoje aktyviai veikianti organizacija „Ordo Iuris“ paskelbė sieksianti uždrausti skyrybas. Šalyje pradėta vykdyti milijoninė reklaminė akcija „Mama, tėti, mylėkit vienas kitą“, kuria judama draudimų link. Organizacija „Ordo Iuris“ laikoma pasaulinio radikaliųjų transnacionalistų tinklo dalimi, kuri Lenkijoje vykdė ir kampaniją prieš abortus. Apie padėtį Lenkijoje pasakojo užsienio naujienų redaktorė Živilė Raškauskaitė.

Vykstant institucinei globos pertvarkai, proto ir psichikos negalią turintys žmonės gali dalyvauti socialinėse dirbtuvėse, po kurių, dalis, tikimasi, įsilies į darbo rinką. Ekspertai sako, tokios dirbtuvės tęsia socialinės atskirties tradiciją ir lėšas esą geriau skirti įprastoms darbo vietoms pritaikyti taip, kad jose galėtų dirbti neįgalieji.

Pastaraisiais metais susidomėjimas Vakarų astrologija išgyveno renesansą, o netikėtai užklupusi pandemija vis daugiau žmonių atsakymų privertė ieškoti žvaigždėse. Astrologai, kurie, beje, nei vienas COVID-19 pandemijos nenuspėjo, matyt, bus ta grupė žmonių, kurie pandemijos metu pildosi kišenes. Apie išaugusią astrologų veiklą kalbėjo LRT žurnalistas Mindaugas Aušra.

Šią savaitę Seimui pradėjus pavasario sesiją, darbo netruks gauti ir Seimo Etikos ir procedūrų komisija. Parlamento vadovė kreipėsi į juos prašydama išsiaiškinti, ar į asmeninę kelionę išvykęs „valstietis“ Valius Ąžuolas nenusižengė procedūroms, mat kelionei Seimo valdybos leidimo jis negavo. Apie svarbiausius šios savaitės politinius įvykius – su politologe Rima Urbonaite.

Vis daugiau mokyklų pradinukams planuoja atverti duris, kaip tą prieš tris savaites padarė kunigaikščio Gedimino progimnazija Vilniuje. Iš viso kitą savaitę planuoja atsidaryti apie 60 mokyklų. Kaip joms sekasi, domėjosi kolegė Urtė Korsakovaitė.

Graikijos turizmo sektoriaus darbuotojus planuojama skiepyti nuo koronaviruso prioritetine tvarka iš karto po kitų visuomenės pažeidžiamų grupių. Šalis nuo gegužės vidurio planuoja atidaryti sienas turistams, kurie yra paskiepyti, persirgę arba turi neigiamą testą. Testavimas būtų vykdomas Graikijos Vyriausybės lėšomis ir turistams už tai mokėti nereikėtų. Kaip Graikija ruošiasi sutikti naują turizmo sezoną pasakojo Kretoje gyvenantis žurnalistas, gidas, kelionių vadovas Audrius Morkūnas.

Iki „Eurovizijos“ konkurso liko 67 dienos, o 33 šalys iš 40 dalyvių jau yra apsisprendusios ir paskelbusios, kokius kūrinius ir atlikėjus į konkursą išsiųs. Tačiau „Eurovizijos“ konkursas, nors tai yra muzika, dažnai yra neatsiejamas nuo politikos. Užsienio naujienų redaktorius Tadas Paškevičius apžvelgė šias tendencijas, kurios vyrauja ir šiais metais.

Ved. Rasa Tapinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau