Laba diena, Lietuva. Lietuvių sukurta sistema virusus naikina ozonu, bet profesorius siūlo pirmiau susitvarkyti ventiliaciją

Onkologinėmis ligomis ir ŽIV sergančių pacientų skiepijimas nuo COVID-19 jiems kelia nepasitenkinimą. Prioritetinę tvarką skiepytis turintys pacientai skundžiasi iki šiol negavę kvietimo pasiskiepyti, kiti informuoja gaunantys besidubliuojančių kvietimų – ir iš juos gydančios centrinės įstaigos, ir iš savo šeimos gydytojo. Apie organizacines vakcinavimo spragas – su Nacionalinio vėžio instituto onkoimunologu Mariumi Strioga ir Alytaus meru Nerijumi Cesiuliu.

Pavojingų atliekų tvarkymo įmonėje Šiaulių rajone šiandien sudeginta apie 70 kilogramų narkotinių medžiagų, kurių vertė juodojoje rinkoje gali siekti apie 6-7 milijonus eurų. Skandinavijos rinkai skirti kvaišalai buvo konfiskuoti gruodį Jurbarke ir Klaipėdoje. Tai viena stambiausių pasienio pareigūnų operacijų. Daugiau apie tai pasakoja kolegė Aina Mizgirdė.

Kas yra ir kas nėra Stambulo konvencija, kuria naudojantis vėl keliamos aistros Lietuvoje? LRT.lt pateikė 5 atvejus, kai manipuliuojama tiesa ir konvencija vaizduojama taip, kaip palanku norintiesiems iškreipti realybę. Visą tekstą galite skaityti čia, o apie jį laidoje „Laba diena, Lietuva“ portalo LRT.lt žurnalistė Jurga Bakaitė ir papasakojo.

Lietuvių sukurta sistema virusus naikina pasitelkdama ozoną. Kad ozono kiekis nebūtų per didelis ir nekenktų sveikatai, sistema stebi ozono koncentraciją. Apie tokią dezinfekciją domėjosi Urtė Korsakovaitė.

COVID-19 pandemija privertė žmones ieškoti būdų, kaip kovoti su virusais kasdien. Dezinfekcija tapo gyvenimo palydovu, todėl akivaizdu, kad rinkoje atsirado įvairių priemonių apsisaugant nuo bet kokio viruso. Apie šiuos būdus ir jų pavyzdžius kalbėjo KTU Aplinkosaugos technologijos katedros profesorius Dainius Martuzevičius.

Kauno technologijos universiteto docentas, transporto inžinierius Ramūnas Skvireckas laisvalaikiu atkuria karines uniformas – sako, šis užsiėmimas atima daug laiko ir lėšų, bet išsaugoti praeitį jam labai svarbu. Su karinių uniformų rekonstruktoriumi kalbėjo Jūratė Anilionytė.

Nuo pandemijos nukentėjęs aviacijos verslas ir jo perspektyvos – kokios jos? Nors skrendantys lėktuvai atrodo sunkiau pasiekiami ir dabar, panašu, kad tokia situacija dar kurį laiką ir išliks. Kokios to priežastys pasakojo užsienio naujienų redaktorė Živilė Raškauskaitė.

Laidą užbaigia socialinių tinklų naujienų apžvalga su Audra Avižiūte.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau