Labas rytas, Lietuva I d. Namų džiunglės: augalai padeda kompensuoti prarastą ryšį su gamta mieste

Kaip visada, rytą pradedame nuo spaudos apžvalgos.

Krepšių pynimas iš lazdyno nykstantis amatas, tačiau Pasvalio rajono buvęs ūkininkas taip pamėgo juos gaminti, kad tai jam tapo ir pomėgiu ir pragyvenimo šaltiniu. Tačiau vyras vien tuo neapsiribojo, matydamas didelį miesto žmonių susidomėjimą šiais gaminiais, jis ėmė drožti ir geldas, kurios šiais laikais naudojamos nebe praktiškai, o kaip suvenyrai puošiantys miestiečių namus.

Namų džiunglės gali skambėti egzotiškai, bet iš tiesų visa tai gali būti ir jūsų namuose. Kalbame apie kambarinius augalus, kurie dažnuose namuose pastaruoju metu dėl karantino sulaukė daugiau dėmesio. Tačiau kuo čia dėtas gyvenimas mieste ir kaip prie kambarinių gėlių populiarumo prisideda NASA?

1968 m. kovo 2 dieną gimė aktorius Danielis Craigas, geriausiai žinomas dėl Džeimso Bondo vaidmens, kurį kūrė filmų serijoje apie legendinį šnipą, dar žinomą kodiniu pavadinimu 007.

Jei tenka susimąstyti dėl pasitaikančių skrandžio skausmų, vertėtų pagalvoti, ar neturite rimtesnių problemų, tokių kaip skrandžio opa. Kokius simptomus reikia mokėti atpažinti, klausiame gastroenterologės Viktorijos Basytės-Bacevičės.

Pasižvalgykime po pasaulį: Indijoje susibūrę flamingai sutraukė šimtus smalsuolių.

Specialistų teigimu, situacijos dėl COVID-19 vadinti gerėjančia negalima, nors atvejų skaičius pastebimai sumažėjęs. Duomenų mokslininko dr. Vaidoto Zemlio-Balevičiaus teigimu, taip yra todėl, jog paskutiniąją savaitę atvejų skaičius kyla.

Panevėžietė Laimutė Vološkevičienė sako, kad joga ir kūryba labai susijusios. Joga padeda išlaikyti geras emocijas, o kūryba – praplėsti požiūrį. Net ir po daugiau nei dvidešimties metų ieškojimų, moteris vis dar bando rasti naujų kūrybos formų. Apie jas – reportaže.

Pasidairykime po pasaulį: viešumoje pirmą kartą pristatytas Vincento van Gogho paveikslas.

Ved. Ugnė Siparė.