Laba diena, Lietuva. Visuomenės ir dalies katalikų bendruomenės susipriešinimas: kaip jį spręsti?

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį lankosi Kaune, ledo rūmuose, kur įkurtas vakcinavimo centras. Kaip pirmadienio rytą pranešė prezidentūros atstovai, G. Nausėda padėkos centrą kūrusiems savanoriams bei susipažins su jo veikla.

Lietuvos oro uostų įmonė tikisi, kad kovo pabaigoje sostinės oro uostas taps gyvybingesnis. Vilniaus oro uoste, greta atvykimo terminalo, automobilių stovėjimo aikštelėje, iškilo pirmieji mobilūs statiniai keleivių COVID-19 testavimo paslaugoms teikti. Čia koronaviruso testus nuo pirmadienio gali pasidaryti išvykstantys ir parvykę keleiviai.

Pagal tarptautinius tyrimus, Lietuvos gyventojų finansinis raštingumas – vienas prasčiausių Europos Sąjungoje. Tai esą atsiliepia ir visuomenės finansinei gerovei. Pasak kai kurių ekspertų, kuo gyventojai finansiškai raštingesni, tuo daugiau investuoja, o ne tik taupo. Lietuvos mokyklose vyksta privalomos ekonomikos pamokos, tačiau šioms skirieja kritikos strėlės. Daugiau apie mokinių švietimą mokyklose pasakoja Ekonomikos ir verslumo mokytojų asociacijos prezidentė Daiva Strielkūnienė.

Literatūrologė Jūratė Čerškutė apžvelgia išrinktą 2020 metų kūrybiškiausių lietuvių autorių knygų dvyliktuką.

Pastarosiomis dienomis daug viduomenės dėmesio sulaukia dalies kunigų pasisakymai, kuriuose dėmesys homoseksualų teisėms, rengiamam Partnerystės įstatymui, Stambulo konvencija. Apie susipriešinimą tarp dalies visuomenės ir kunigų pasakoja VDU profesorė Milda Ališauskienė.

Tarptautinių politinių aktualijų apžvalga su Rytų Europos studijų centro direktoriumi Linu Kojala.

Paryžiaus teismas pirmadienį skyrė buvusiam Prancūzijos prezidentui Nicolas Sarkozy metų įkalinimo bausmę, išnagrinėjęs bylą, kurioje jis buvo kaltinamas korupciją ir prekyba poveikiu. N. Sarkozy teismas formaliai skyrė iš viso trejus metus įkalinimo, tačiau dveji metai skirti lygtinai. Apie tai daugiau pasakoja užsienio naujienų redaktorius Aurimas Piečiukaitis.

Socialinių tinklų apžvalga su Audra Avižiūte.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau