Labas rytas, Lietuva I d. Įspėjama apie laukiantį pavasarinį potvynį: kaip jam pasiruošti?

Spaudos apžvalga.

Namuose vis dažniau apsigyvena egzotiniai augalai – plačialapės monsteros, spalvingosios strelicijos ir kiti. Daug laiko praleidžiant namuose, augalai praskaidrina aplinką ir suteikia savo šarmo, tačiau ne visada žinome, kaip jais pasirūpinti. Kad namai žaliuotų ir keltų džiaugsmą, o ne nusivylimą, patarimus duoda augalų žinovė Oresta Dvarvytytė.

Kai visi iš kiemų stengiasi iškasti visą sniegą, Vytis nusprendė pasielgti priešingai – sukaupęs pakankamą sniego krūvą, įkūrė ledo arbatinę. Nors joje lankosi tik dviese su žmona, tačiau aplinkinius stebina ir džiugina socialiniuose tinkluose skelbiamomis nuotraukomis bei nuotykiais.Ši diena svarbi vienai iš Baltijos sesių – Estijai. 1918-aisiais šią dieną paskelbta šios šalies nepriklausomybė.

Kaip ir kiekvieną trečiadienį, šį rytą pradedame su knygų apžvalga. Šįkart kalbamės su vaikų literatūros apžvalgininke Inga Mitunevičiūtė, kuri pristato tris skirtingas knygas visoms amžiaus grupėms.

Šiemet ruošiamasi didelio masto pavasariniam potvyniui – Birštono, Jurbarko, Kauno, Kėdainių ir kitų rajonų gyventojai raginami ruoštis galimai stichijai. Prognozės panašios į prieš dešimtmetį užklupusį potvynį. Kas laukia ir kaip reikėtų ruoštis, klausiame LHMT Hidrologinių stebėjimų skyriaus vadovo Juozo Šimkaus.

Istorikai surinko duomenis apie žmones, kuriems sovietmečiu pavyko prasiveržti pro geležinę uždangą į vakarus. Sovietai akylai saugojo sienas, todėl pabėgti pavyko tik apie 30 žmonių.

Socialinių tinklų naujienų apžvalga.

Ved. Ignas Krupavičius.