Panorama. Vis daugiau Europos šalių praneša apie prasidedančią trečiąją koronaviruso bangą

Karantinas Lietuvoje turėtų būti tęsiamas. Ekspertai tokį siūlymą Vyriausybei teikia, atsižvelgdami, kad per dieną nustatomų naujų atvejų skaičius nebekrinta ir net rodo pakilimo požymių. Praėjusią parą ištyrus kiek daugiau nei 7 tūkst. ėminių, Lietuvoje patvirtinta beveik 500 naujų užsikrėtimų koronavirusu. Ekspertai taip pat rekomenduoja atsisakyti kaukių lauke, jeigu šalia nėra žmonių, bet patalpose nebenešioti medžiaginių kaukių, įvairių skydelių ir naudoti tik medicinines kaukes ar respiratorius.

Pradėjus skiepyti senjorus, savivaldybės sprendžia, kaip reikės pasiekti tuos, kurie patys atvykti negali. Planuojama, kad tokius asmenis registruos seniūnai. Visgi kyla sunkumų kaip į namus atvežti vakcinos dozę. Prezidentūra skelbia, kad netrukus Lietuvą pasieks kur kas gausesni vakcinų kiekiai, tačiau sveikatos apsaugos ministras sako, kad iki vasaros vidurio paskiepyti daugumą – ko siekia prezidentas – jų vis vien gali nepakakti.

Lietuvoje fiksuojamas padidėjęs oro užterštumas kietosiomis dalelėmis. Virš Europos dar slenka ir Sacharos dykumos smėlio debesis. Žmonės raginami be reikalo neiti į lauką

Valdantieji atsisako planų jau pavasario sesijoje Seime teikti mokesčių reformos projektus. Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad toks sprendimas priimtas dėl COVID-19 pandemijos sukelto ekonominio neapibrėžtumo. Vieni ekspertai tam pritaria, kiti sako, kad pakeitimų reikia jau nuo kitų metų.

Pasaulyje koronaviruso pandemijai slūgstant, vis daugiau Europos šalių praneša apie prasidedančią trečiąją bangą. Angela Merkel, pranešama, pripažino, kad ji jau kyla Vokietijoje, apie ją skelbia ir Nyderlandai.

Sakartvele po opozicijos lyderio arešto, padidinusio dėl ginčijamų rinkimų pernai kilusią politinę krizę, antradienį protestavo tūkstančiai vyriausybės priešininkų. Šimtai riaušėms pasirengusių policininkų panaudojo ašarines dujas prieš Nikanoro Melijos šalininkus, prie jo Vieningojo nacionalinio judėjimo būstinės sostinėje Tbilisyje stovyklavusius prieš jo areštą per naktinį reidą.

Jungtinės Valstijos paminėjo niūrią gairę – pusę milijono mirusiųjų dėl koronaviruso.

Kibernetinio saugumo centras sako, automobilių nuomos bendrovė „CityBee“ nebeteikia duomenų. Todėl esą apsunkinamas tyrimas, kaip galėjo būti prarasti daugiau nei 100 tūkst. klientų duomenys – per kibernetinį išpuolį, ar dėl įmonės aplaidumo.

Ukrainoje apsilankęs užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paskelbė, kad Lietuva pasidalys vakcinomis nuo COVID-19 su Ukraina, kai turės jų perviršį, tačiau dar neįvardijo, kada tai galėtų būti.

NASA (JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija) pirmadienį pasidalijo išskirtiniu marsaeigio „Perseverance“ vaizdo įrašu. Naujai paskelbtame NASA įraše matomi išskirtiniai vaizdai Marso planetoje, kuriuos užfiksavo joje nutūpęs marsaeigis.

Ištuštėję mokyklų pastatai laukia pirkėjų – Kaunas sieks parduoti dvi buvusias mokyklas

Kauno miesto savivaldybė nusprendė į parduodamų objektų sąrašus įtraukti dvi buvusias mokyklas. Už pastatus viliamasi gauti daugiau nei po pusę milijono eurų. Pernai Vilniuje Turto bankas mokyklos pastatą pardavė už beveik milijoną eurų.

Vilniuje, galerijoje „The Room“, eksponuojami tapytojos Eglės Gineitytės pastarųjų metų darbai, kurti pamaryje.

Ved. Marijus Žiedas.