Laba diena, Lietuva. Politinė krizė Sakartvele, gyvybės paieškos Marse ir tirpstantis sniegas Lietuvoje

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“

Pavilionis apie politinę krizę Sakartvele: negalime leisti, kad laisvė Tbilisyje numirtų
Sakartvele sulaikytas opozicijos lyderis – tokį elgesį su politiniais priešininkais smerkia Vakarai, kritikuoja Lietuvos politikai. Laidoje – krizės Sakartvele vertinimai su Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininku Žygimantu Pavilioniu ir VU TSMPI lektoriumi Vyčiu Jurkoniu.

Ekspertai: karantinas turi būti tęsiamas
Prie Vyriausybės veikiančios Ekspertų tarybos ekspertai siūlo švelninti kaukių dėvėjimo sąlygas šalyje. Ekspertai siūlo leisti kaukių nedėvėti lauke, kuomet pavyksta išlaikyti bent 2 metrų atstumą nuo kitų žmonių. Taip pat, kuomet reikės, siūloma leisti dėvėti tik respiratorius arba medicinines veido kaukes. Reportaže – Ekspertų tarybos priimtų sprendimų komentavimas.

Istorikas apie prasiveržimus pro Geležinę uždangą: visi, kurie pabėgo į užsienį, buvo nuteisti mirties bausmėmis
Istorikai surinko duomenis apie žmones, kuriems sovietmečiu pavyko prasiveržti pro Geležinę uždangą į Vakarus. Tiesa, sovietai akylai saugojo savo sienas, gal todėl pabėgti pavyko tik apie trisdešimčiai žmonių. Plačiau LRT reporterės Monikos Petrulienės reportaže.

Gamtininkė apie tirpstančio sniego padarinius: šiemet galimas didesnis kraujasiurbių antplūdis nei pernai
Tokia žiema, nuo kokių jau buvome spėję atprasti, itin palanki gamtai: vandeniu gausėja upės bei ežerai, geriau augti turėtų augalai, o sušilus orams iš įprasto miego ims busti vabzdžiai. Apie besibaigiančios žiemos įtaką gamtai reportaže.

Bene keturiasdešimt gatvių, pavadintų iškilių asmenybių vardais: Vilniaus Naujamiesčio gyventojai ruošiasi parodai
Mindaugas, Algirdas, Basanavičius, Valančius, Čiurlionis, Vivulskis, Klimas – visus šiuos vardus ir pavardes vienija ne tik Lietuvos istorijos įvykiai, bet ir vienas Vilniaus rajonų – Naujamiestis. Beveik keturiasdešimt jo gatvių pavadintos iškilių asmenybių vardais. Kas sieja šiuos žmones, nusprendė pasigilint dabartiniai Naujamiesčio gyventojai.

Novagrockienė: naivu tikėtis, kad partnerystės klausimas neišprovokuos priešiškos reakcijos
Savaitės įvykių apžvalga pokalbyje su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesore, politologe Jūrate Novagrockiene.

Fizikė apie gyvybės paieškas Marse: tikimasi, kad uolienų tyrinėjimas padės surasti atsakymus
VU Teorinės fizikos ir astronomijos instituto direktorė Gražina Tautvaišienė komentuoja marsaeigio „Perseverance“ nusileidimą, užfiksuotus jo vaizdus bei garsus ir gyvybės paieškas Marse.

Gamtininkas apie sniege randamus pėdsakus: juose galime įžvelgti daugybę dramų
Gamtininkas Almantas Kulbis pasakoja apie gyvūnų pėdsakus nenutirpusiame sniege.

Pečiukaitis apie „Facebook“ ir Australijos konflikto pamoką: socialiniai tinklai ir interneto milžinai gali piktnaudžiauti savo galiomis
Apie „Fecebook“ ir Australijos ginčą, jo genezę, vystymąsi ir pamokas komentuoja LRT Užsienio naujienų redaktorius Aurimas Pečiukaitis.

Socialinių tinklų apžvalga su Dariumi Matu.

Ved. Guoda Pečiulytė