Labas rytas, Lietuva I d. Neįprastas pomėgis – karinių lėktuvų konstravimas

Karinių lėktuvų kopijų konstruotojas: gaila, kad juos kūrė karui

Panevėžio rajono gyventojas Raimondas Konstantinavičius savo namų dirbtuvėse konstruoja karinių lėktuvų kopijas. Nuo menkiausių detalių savo rankomis sukurpti modeliai ne tik stebina dydžiu, bet ir išvystytu greičiu. Vyro planuose ir legendinis vokiečių naikintuvas, kurio sukūrimas pareikalaus begalės laiko ir nemažai lėšų.

Jėgos pratimai kojoms ir sėdmenims

Tirpstant sniegui pasivaikščiojimai bus kur kas sklandesni ir ilgesni, tad dera sustiprinti kojų bei sėdmenų raumenis. Pasiruošti būsimiems kilometrams, treneris Justinas Černiauskas pademonstruos kaip treniruotę paversti žaidimu.

Paryžiaus stogų paslaptys: stogdengystė yra menas, kuris turi būti pripažintas

Jeigu kada nors buvote Paryžiuje – neabejotinai turėjote atkreipti dėmesį į miesto stogus, kurie įkvėpė ne vieną menininką. Bet ar žinojote, kad dauguma stogų padengti cinko lakštais? Būtent toks pastatų priežiūros būdas pretenduoja būti įrašytas į UNESCO nematerialiojo paveldo sąrašą.

Satkauskytė: mane domina, kaip pasaulis, kuriame gyvename keičia literatūrą

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ toliau kalbinami mokslo premijos laureatai. Šįryt svečiuose humanitarinių mokslų daktarė, docentė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Šiuolaikinės literatūros skyriaus vyriausioji mokslo darbuotoja Dalia Satkauskytė, kuri šiais metais buvo apdovanota už darbų ciklą „Literatūra ir visuomenė: sociokultūriniai tyrimai“.

Kelionių lėktuvais kainų prognozės: ilgi skrydžiai dėl mažėjančios pasiūlos gali dar labiau brangti

Rubrikoje „Ryto piniginė“ pokalbis su LRT žurnalistu Mindaugu Aušra kaip pandemija paveikė keliavimo įpročius bei bilietų kainas.

Geležinis vilkas – mokomasis junginys, tapęs Lietuvos sausumos kariuomenės pagrindu

Rubrikoje „Kalendorius“ klausimas iš Lietuvos istorijos. Lygiai prieš trisdešimt metų įkurtas mokomasis junginys, tai atskiras kovinis vienetas, kurio kariai padėjo tvirtus pamatus Lietuvos kariuomenės reguliariosioms pajėgoms. 1991 m. Pabaigoje mokomasis junginys buvo pervadintas į greitojo reagavimo brigadą, vėliau tapusią Lietuvos sausumos kariuomenės pagrindu.

Socialinių tinklų apžvalga su Audra Avižiūte.

Ved. Ignas Krupavičius