Panorama. Mažėja tyrimų apimtys: SAM pripažįsta, kad gerėjantis bendras vaizdas gali būti apgaulingas

Per vakar dieną nustatyta 463 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės. Praėjusią parą ištirta beveik 5000 mėginių. Pagal naujų atvejų statistiką epidemiologinė situacija šalyje gerėja, tačiau mažėja ir atliekamų tyrimų apimtys.

Lygiai prieš metus Italija paskelbė apie pirmąjį Europoje užsikrėtimą koronavirusu. Tuomet virusas diagnozuotas Kodonjo mieste, pacientui, bendravusiam su iš Kinijos grįžusiu kolega. Gydytojai prisimena, kad tuomet kolegas turėjo įtikinti, kad testą būtina atlikti. Šiandien jie džiaugėsi įsibėgėjančia skiepijimo kampanija, bet baiminasi naujų viruso atmainų.

Gerėja sergančiųjų tuberkulioze statistika. Pernai fiksuota kone perpus mažiau atvejų nei ankstesniais metais. Tačiau, medikų teigimu, gali būti, kad dėl karantino šie skaičiai gali būti netikslūs – žmonės nesikreipia į gydytojus, o kai kurių atvejai – itin užleisti.

Kompiuterinius įsilaužėlius domina ne tik verslo, bet viešojo sektoriaus interneto svetainės ir informacinės sistemos. Kibernetinio saugumo centro atstovai sako, kad jos vis saugesnės, tačiau spragų vis dar yra jas esą parodo ir gruodį įvykdyta kibernetinė ataka. Kai kurios institucijos po duomenų vagystės iš „CityBee“ stiprina saugumą, nes po tokių incidentų visada daugėja bandymų laužtis į svetaines.

Ved. Eglė Bučelytė.