Istorijos detektyvai. Išskirtinis Maironio portretas, slaptas Žygimanto Augusto koridorius ir Didžiuliai Kolumbijoje

Įminkite istorinę mįslę. Maironio lietuvių literatūros muziejuje kabo ir vienas išskirtinis paveikslas. Jame Maironis atrodo kiek kitaip nei visuose kituose paveiksluose. Kuo jis kitoks? Apie tai pasakoja Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė Deimantė Cibulskienė.

„Vilniaus detektyvai“. Istorijoje yra minimas slaptas koridorius, kuriuo Žygimantas Augustas eidavo pas savo mylimą Barborą Radvilaitę. Kadangi susitikimai buvo slapti, tam reikėjo ir priemonių, kurios buvo nesudėtingo, o visa tai – reportaže. Apie viską plačiau pasakojo Valdovų rūmų direktorius Vydas Dolinskas.

Jurgis Didžiulis – apie savo šaknis ir senelius Kolumbijoje. Lietuvai gerai pažįstamas vardas ir veidas. Spaudoje dažnai mirga jo nuotraukos, o televizijos ekranuose neretai girdime interviu. Vis dėlto, plačioji visuomenė ne viską žino apie muzikantą Jurgį Didžiulį. Šį kartą – apie šaknis ir Lietuvos istoriją.

Žodžių detektyvas. Šiandien susitikę vienas su kitu sveikinamės žodžiu „labas“.Žodis įprastas, kad net ir nepagalvojame, ką gi jis reiškė mūsų protėviams? Pasirodo, kad jis netikėtai atveda prie turtų ir jų atradimo.

Pabaisko mūšis. Ar žinote, kas yra Pabaisko mūšis? Jei ne, istorikas Tomas Baranauskas apie jį parašė išsamią monografiją. Apie pretendentų į Lietuvos sostą arą pasakojo pats knygos autorius.

Ved. Virginijus Savukynas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau