Knygų savaitė 2021. Knygos ateities lyderiams. Debesų ganyklos

Kokios paauglių knygos dabar populiarios Europoje? Ką skaito jaunimas ir kokios temos jiems aktualios?

Susitikimo metu aptarsime knygas jaunimui išleistas pagal projektą „Knygos ateities lyderiams“, apžvelgsime apdovanotų knygų paaugliams temas ir personažus.

Europos Sąjungos programa „Kūrybiška Europa“ paremtas leidyklos „Debesų ganyklos“ projektas „Knygos ateities lyderiams“ skirtas vaikams ir jaunuoliams. Projekto metu jau išleistos devynios apdovanotos ir kritikų rekomenduojamos knygų (aštuonios knygos vaikams ir jaunimui, viena knyga suaugusiems). Projekto tikslas – auginti ateities lyderius supažindinant vaikus ir jaunimą su Europos kultūra ir literatūra, naudojant aukštos kokybės kultūrinius produktus, šiuolaikines technologijas ir aktyvius rinkodaros veiksmus.

Pokalbyje dalyvaus vertėjos Indrė Dalia Klimkaitė (vertė Karl Olsberg knygą „Berniukas baltame kambaryje“), Birutė Avižinienė (vertė Annet Huizing knygą „Kaip aš netyčia parašiau knygą“, Caja Cazemier, Martine Letterie knygą „Made by Indira. Mada – bet kokia kaina?“), Agnė Petrauskaitė (vertė Gudrun Skretting knygą „Mėnulis ir kitos nelaimės“).

Indrė Dalia Klimkaitė – vertėja, redaktorė, Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos ir Tarptautinės vaikų literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus narė. 2006 m. apdovanota už geriausią vertimą paaugliams. Verčia ir redaguoja vaikų ir jaunimo, humanitarinę ir dvasinę literatūrą, rūpinasi kultūros sklaida Zarasų regione.

Birutė Avižinienė – vertėja, dėstytoja, humanitarinių mokslų daktarė, Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narė.

Agnė Petrauskaitė – vertėja, Vilniaus universiteto Skandinavistikos centro dėstytoja, viena iš norvegų-lietuvių kalbų žodyno vertėjų.

Moderuoja Rusnė Jankūnaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau