Labas rytas, Lietuva I d. Po NASA marsaeigio nusileidimo Raudonojoje planetoje – apie septynias siaubo minutes ir būsimus darbus

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ vasario 19-osios eteryje – I-oji laidos dalis, kurioje rytą su žiūrovais pasitiko Ugnė Siparė ir Audra Avižiūtė. Po spaudos apžvalgos – trumpai apie tai, ką galima pamatyti šioje laidos dalyje.

Muzika prabylantys moliniai indai. Švilpia, kukuoja, dudena – ne, tai visai ne pavasario pranašai. Tai Ramygaloje kurti moliniai indai, apie kuriuos – reportaže.

Rūšiavimo taisyklės ir privalumai. Ar žinote, į kokį konteinerį turėtų keliauti panaudotos vienkartinės kaukės? O kur mesti sudužusio veidrodžio šukes? Jei manote, kad žinote, dar neskubėkite. Atliktas tyrimas parodė, kad daugiau nei pusė gyventojų savo atliekų rūšiavimo žinias vertina pozityviai, bet paklausti apie konkrečias atliekas dažniausiai suklysta. Todėl reportaže skubame jums priminti kelias pagrindines rūšiavimo taisykles.

„Laisvas kinas: 1990-2020“. Portalo LRT.lt mediatekoje kiekvienas gali atrasti išskirtinių lietuviškų filmų, kurie archyve kaupiami jau daug metų. Tačiau kaip keitėsi lietuviškas kinas? Visa tai jūs galite sužinoti Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus naujoje parodoje „Laisvas kinas: 1990-2020“. Apie parodą plačiau pasakojo parodos kuratorė Sonata Žalneravičiūtė.

Saugūs slaptažodžiai. Po „CityBee“ skandalo, kai buvo pavogti maždaug 110 tūkstančių lietuvių asmeniniai duomenys, maždaug tiek pat asmenų privalėjo arba jau pakeitė ne vieną slaptažodį. Koks iš tikrųjų yra saugus slaptažodis ir kokių klaidų daryti nevertėtų? Apie visa tai – „Baltic Amadeus“ pardavimų direktorius Irmantas Bankauskas.

Liepos 30-ąją į Marsą iš Kanaveralo kyšulio Floridoje pakilo marsaeigis „Perseverance“ (liet. „Atkaklumas“). Jis yra penktasis ir didžiausias, kurį NASA siunčia į Raudonąją planetą. Beveik 23 val. Lietuvos laiku marsaeigis nusileido Marse ir per ateinančius kelerius Žemės metus jis padės mokslininkams daugiau sužinoti apie tai, ar šioje planetoje kada nors galėjo būti gyvybė. Apie istorinę misiją kalbėjo mokslo žurnalistė Goda Raibytė.

I-ąją dalį užbaigia socialinių tinklų naujienų apžvalga su Audra Avižiūte.

Ved. Ugnė Siparė.