Laba diena, Lietuva. Šalyje patvirtinta lietuviškoji koronaviruso atmaina: kuo ji skiriasi nuo kitų?

Lietuvos mokslininkai atliko koronaviruso mutacijos tyrimą. Kaip LRT RADIJUI teigia Santaros klinikų Biobanko vadovas, vienas tyrimo autorių Danielius Naumovas, Lietuvoje aptikta beveik 30 viruso mutacijų, o vieną iš jų galima vadinti lietuviškąja. D. Numovas pažymi, kad Lietuvoje labiausiai išplitusios dvi koronaviruso atmainos – ispaniškoji, o kita, spėjama, Lietuvoje atsiradusi lietuviškoji koronaviruso atmaina. Lietuviškoji atmaina pirmą kartą užfiksuota Lietuvoje ir yra mažai paplitusi kitose šalyse. Santaros klinikų Biobanko vadovas – ir laidoje „Laba diena, Lietuva“.

Nuo trečiadienio ryto, siekiant sumažinti koronaviruso mutacijų plitimo grėsmę, pradedama vykdyti sausumos kelių kontrolė Lenkijos kryptimi. Tokį sprendimą pirmadienį priėmė Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK). Kontrolė pradėta 8 val. ryto. Tuo tarpu, nors Valstybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) ir žadėjo Vyriausybei siūlyti dalinai atlaisvinti judėjimo tarp savivaldybių ribojimus, ministrų kabinetas trečiadienį šio klausimo nesiėmė svarstyti. Apie tai, kokie yra gyventojų lūkesčiai dėl karantino reikalavimų, paklausėme jų pačių.

Trejus metus viešumoje nematyta Dubajaus šeicho valdytojo Mohammed Al Maktoumio dukra Latifa al Maktoum su britų transliuotoju BBC pasidalijo nerimą keliančiais vaizdais. 34-erių princesė sako, kad dramatiško ir nepavykusio pabėgimo tėvas ją laiko įkalinęs. Apie šią temą plačiau pasakojo užsienio naujienų redaktorė Živilė Raškauskaitė.

Nutekėjus daliai „Citybee“ klientų duomenų, VĮ „Regitra“ sako, kad padidėjusio klientų skaičiaus, norinčių pasikeisti vairuotojo pažymėjimus, nefiksuoja. Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska antradienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė, kad rizikos, kylančios nutekėjus dalies „CityBee“ klientų asmens duomenims, yra laikomos mažomis, todėl nukentėjusiems asmenims kol kas nesiūloma keisti banko kortelių ar vairuotojo pažymėjimo. Plačiau šia tema kalbėjo ekspertai.

Vasario 17-oji Lietuvos istorijoje yra istoriškai svarbi diena. Prieš daugiau nei 100 metų tądien, moterų susitelkimas ir solidarumas atvėrė kelią tarp XX amžiaus pažangiausių demokratijų. Šešerius metus Lietuvoje vasario 17-oji yra įprasminama ir kaip Nacionalinė emancipacijos diena, apie kurią plačiau pasakojo menininkė, aktyvistė, nepriklausoma kuratorė Laima Kreivytė.

Po dviejų mėnesių pertraukos, švenčiant Pelenų dieną, šalies maldos namai vėl atveria duris tikintiesiems. Prie kai kurių didmiesčių bažnyčių nutįso tikinčiųjų eilės. Kaip maldos namuose bus laikomasi saugumo reikalavimų ir ar keisis liturginės apeigos?

Specialistai pastebi, kad šiemet hidrologinė sausra, dėl iškritusio gausaus sniego, neturėtų būti tokia grėsminga, o pradėjus šilti orams galimi ir pavasariniai potvyniai.

Ved. Rasa Tapinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau