Žinios. Skiepyti pradėti ir 80-ies bei vyresni senjorai, jie vakcinacijai registruojasi aktyviai

LRT TELEVIZIJA

2021.02.16 17:55

Lietuvos valstybės atkūrimo diena šiemet dėl pandemijos minima kitaip. Pagrindinės iškilmės – vėliavų pakėlimas Daukanto aikštėje, minėjimas Signatarų namuose, valstybės apdovanojimai – transliuoti tik per televiziją. Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, nepaisant to, kad šventė kitokia, Vasario16-oji įkvepia jėgų įveikiant šiomis dienomis kylančius sunkumus. Prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžia – šiandien galime semtis stiprybės iš žmonių, kūrusių Lietuvą ir ją narsiai gynusių.

Kaip ir kasmet Vasario 16-oji minima ne tik Lietuvoje. Valstybės atkūrimo dienos proga per 27 pasaulio šalis, 61 pasaulio miestą nubangavo Trispalvių jūra. Pritrenkiančiu išradingumu ir kūrybiškumu ji byloja, kad, kai turime priežastį, priemonių randame.

Pučiasi automobilių dalijimosi bendrovės „CityBee“ klientų duomenų skandalas. Galėjo būti pavogti 110 tūkstančių gyventojų duomenys. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto asmens duomenų perėmimo, duomenų apsaugos inspekcija – dėl „CityBee“ klientų duomenų saugumo. Bendrovės vadovas tikina, kad vartotojų mokėjimo duomenys pavogti nebuvo. Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska tikina, kad rizika, jog duomenimis bus pasinaudota, žema, nes „CityBee“ nekaupė klientų vairuotojo pažymėjimų kopijų.

Šią savaitę daugiau kaip pusė savivaldybių pradeda skiepyti vyresnius nei 80-ies gyventojus. Kauno miesto poliklinikos atstovai sako, šio amžiaus kauniečiai aktyviai registruojasi skiepams ir didžioji jų dalis – apie 15 tūkstančių – bus paskiepyti per kelias savaites.

Baltarusijoje teisėsaugos pareigūnai atliko reidus šalies žurnalistų asociacijos patalpose, darbuotojų bei žmogaus teisių aktyvistų namuose. Pranešama, kad konfiskuoti kompiuteriai, mobilieji telefonai, pinigai. Sulaikytas asociacijos vadovas Andrejus Bastunecas. Baltarusijos pareigūnai teigia, kad reidai susiję su tyrimu dėl šiurkštaus viešosios tvarkos pažeidimo organizavimo arba dalyvavimo tokiuose veiksmuose.

Nyderlandų teismas liepė nedelsiant panaikinti šalyje įvestą komendanto valandą. Ją pirmą kartą po Antrojo pasaulinio karo sausio pabaigoje įvedė šalies ministrų kabinetas, siekdamas kovoti su Nyderlanduose plintančiomis koronaviruso atmainomis. Tačiau komendanto valanda sukėlė didžiausius pastarųjų dešimtmečių protestus bei riaušes, per kurias pareigūnams teko naudoti vandens patrankas ir ašarines dujas.

Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Signatarų namų dovana regionų bendruomenėms – parengta kilnojamoji paroda apie Vasario 16-osios šventę.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau