Panorama. Įteiktos Nacionalinės kultūros ir meno premijos (su vertimu į gestų k.)

Lietuvoje išlaikomos naujų koronaviruso atvejų skaičiaus mažėjimo tendencijos, tačiau Vyriausybė skaičiuoja, kad dauguma savivaldybių dar vis yra vadinamojoje raudonoje zonoje. Tuo metu šalyje darbą atnaujino kirpyklos, grožio salonai. Taip pat nedidelės ne maisto prekių parduotuvės, turinčios atskirą įėjimą iš lauko.

Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro ekspertams pavyko rasti ir atpažinti vienuolikos Lietuvos partizanų bei jų rėmėjų palaikus Vilniuje ir Leipalingyje.

Prezidentūroje šešiems kūrėjams įteikti aukščiausi šalies apdovanojimai – Nacionalinės kultūros ir meno premijos.

Prezidentūroje įteikta ir Nacionalinė Jono Basanavičiaus premija. Ji atiteko Lietuvos tautodailininkų sąjungos ir Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos pirmininkui Jonui Rudzinskui.

Vokietija, nepaisydama Europos Sąjungos perspėjimų nesiimti vienašališkų veiksmų, uždarė pasienį su Čekija ir Austrijos Tirolio provincija, taip pat svarsto galimybes įvesti kontrolę ir pasienyje su Prancūzija.

SAM spartina skiepijimą nuo COVID-19, atnaujintame plane masinį gyventojų vakcinavimą numatyta pradėti jau pavasarį. Pasak ministerijos, planas atnaujintas atsižvelgus į vakcinų pristatymą.

Vis daugiau šalies gydymo įstaigų grįžta prie įprasto darbo režimo: mažinamas kovidinių lovų skaičius, veiklą atnaujina dėl pandemijos uždaryti ligoninių skyriai.

Stokholme, Astrid Lindgren vardo vaikų ligoninėje atidaryta speciali klinika, kurioje tiriama, kaip gydyti ilgalaikius COVID-19 simptomus juntančius vaikus.

Kaip rodo šiandien paskelbti Europos Sąjungos statistikos agentūros duomenys, Kinija, aplenkusi Jungtines Valstijas, pernai tapo didžiausia Europos Sąjungos prekybos partnere.

Lietuvos šiltnamiuose anksčiau nei įprastai noksta trumpavaisiai agurkai ir pomidorai. Pirmuosius agurkus šįmet pavyko užauginti keliomis savaitėmis anksčiau nei pernai, o pomidorus – visu mėnesiu. Pastarųjų augintojai neatmeta, kad vystantis technologijoms, pirmuosius pomidorus bus galima skinti prieš Kalėdas.

Užsienyje veikiančios lietuvių bendruomenės mini vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Čikagos ir Los Andželo lietuviai prisijungė prie pasaulio lietuvių Triispalvių jūros akcijos.

Orams nepagailėjus nei sniego nei šalčio, Kauno rajone vasario 16-ąją puošiamasi sniego ir ledo dirbiniais. Raudondvario dvaro sodyboje iš ledo luitų skulptoriai per dvi dienas išdrožė 5 metrų aukščio Vyčio skulptūrą. Savo kiemus puošė ir gyventojai. Iš sniego lipdė bažnyčių ir pilių kopijas.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau