Laba diena, Lietuva. Laisvinant karantiną, ekspertai primena: nesilaikydami saugumo priemonių turėsime trečiąją bangą

Santaros klinikų direktorius: ribojimai mažinami, tačiau testų atliekama per mažai. Nuo šiandien atlaisvinus karantiną, Lietuvoje vėl pradeda veikti grožio salonai, lauko prekyba bei parduotuvės, turinčios atskirą įėjimą. Prieš šioms vietoms atsidarant, buvo akcentuota, jog verslo darbuotojams rekomenduota atlikti COVID-19 testus, tačiau šio savaitgalio duomenimis iš kelių dešimčių tūkstančių darbuotojų testai buvo atlikti tik dviems tūkstančiams. Apie situaciją kalbamės su Santaros klinikų direktoriumi medicinai Valdu Pečeliūnu.

Dalis parduotuvių šiandien atvėrė duris: nusiteikę ne tik laukti paramos, bet dirbti. Švelnėjant karantinui, duris atvėrė dalis ne maisto prekių parduotuvių. Kolegė Kaune Jūratė Anilionytė domėjosi, kokios prekybininkų nuotaikos.

Sporto entuziastai šiandien surengė „treniruotę“ prie Vyriausybės: prašo dialogo su valdžia. Šiandien prie Vyriausybės įvyko sporto entuziastų „treniruotė“ – į aikštę sportuoti susirinkę sporto treneriai teigia, kad naujieji atlaisvinimai nepadeda jiems išgyventi, todėl tikisi dialogo su valdžia.

Panevėžyje Užgavėnės truks net keturias dienas: negalėdami susiburti, miestiečiai sugalvojo įrengti kaukių alėją. Žiemos vyjimo šventė Užgavėnės bus švenčiamos kitaip. Panevėžyje jos vyks net keturias dienas. Tiesa, be Morės deginimo ir šokių, o suteikiant galimybę saugiai pasivaikščioti pirmą kartą įrengtoje Užgavėnių kaukių alėjoje.

Valentino dienos naujiena: princas Harry ir Megan Markle pranešė, jog laukiasi antrosios atžalos. Vakar, vasario 14-ąją, Valentino dieną, princas Harry ir Megan Markle paskelbė, jog laukiasi antrosios atžalos. Užsienio naujienų redaktorė Indrė Urbaitė pasakoja, jog kone prieš keturis dešimtmečius šią dieną apie atžalą pranešė ir princesė Diana. Kokios detalės išryškėja žvelgiant į karališkąją šeimą?

Kojala apie Trumpo apkaltą: klausimas dar nėra uždarytas, tačiau Trumpas gali lengviau atsikvėpti. Svarbiausias užsienio politikos naujienas apžvelgiame kartu su politologu Linu Kojala. Šį savaitgalį baigėsi antroji Donaldo Trumpo apkalta – nepaisant to, kad Trumpas buvo išteisintas, tačiau tai nedidelė demokratų pergalė, kadangi net 7 respublikonai nusisuko nuo savo prezidento. Taip pat aptariamas ir Baltarusijos liaudies suvažiavimas, kuriame Lukašenka negailėjo aštrių žodžių opozicijai.

LGGRTC vyriausiasis istorikas apie rastus partizanų ir jų rėmėjų palaikus: tikėjomės 1-2, tačiau įvyko proveržis. Per praėjusius metus pavyko rasti ir identifikuoti vienuolikos Lietuvos partizanų palaikus, pirmadienį pranešė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras. Istorikai teigia, kad čia sustoti nežada – palaikų bus ieškoma ir toliau. Apie rastus palaikus ir tolimesnius veiksnius kalba LGGRTC istorikai.

Situacija gerėja ir ligoninėse: mažinamas lovų, skirtų COVID-19 pacientams, skaičius, grąžinamos planinės operacijos. Kasdien gaunami COVID-19 statistikos duomenys rodo, kad padėtis šalyje gerėja – lengviau atsikvėpti gali ir medikai. Ligoninėse mažinamas kovidinių lovų skaičius, todėl atnaujinamos ir iki šiol neveikusių skyrių paslaugos. Apie tai pasakoja Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktorius Narimantas Markevičius.

Kauno pagerbti COVID-19 skyriuje savanoriavę šauliai: pagalba bus reikalinga dar bent mėnesį. LSMU Kauno ligoninėje pagerbti COVID-19 skyriuje savanoriavę šauliai. Jiems į pagalbą medikams stojo per pandemijos piką, kai ligoninėse buvo daugiausia pacientų, o medikų ir darbuotojų trūko. Nors situacija stabilizavosi, ligoninės vadovai sako šaulių pagalba bent mėnesį dar bus reikalinga. Apie patirtis šiame skyriuje praneša Kristina Karlonė.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau