Panorama. Dėl koronaviruso verslo darbuotojai masiškai nesitikrino: ekspertai statistiką vadina nuviliančia

Didžioji dalis smulkiojo verslo jau rytoj vėl galės atverti duris ir aptarnauti ribotus klientų srautus, tačiau statistika rodo, kad Vyriausybės rekomendacijos – grįžtantiems darbuotojams pasidaryti profilaktinį COVID-19 tyrimą – kol kas paklausė tik nedidelė dalis. Iš dešimčių tūkstančių grįžtančiųjų į darbo vietas, išsityrė mažiau nei keli tūkstančiai. Ekspertai tokius skaičius vadina nuviliančiais.

Per praėjusią parą nustatyti 375 užsikrėtusieji koronavirusu. Nuo COVID-19 mirė 13 žmonių.

Ekonominė izoliacija, sujaukta tarptautinė prekyba ir savisaugos instinktas per pandemiją šalis privertė didinti maisto žaliavų rezervus. Tai brangina grūdus, automatiškai – ir pašarus. Lietuvos kiaulių augintojai sako jau pasiekę ribą, kai neaišku, kiek ilgai išgyvens. Bet grūdų augintojai patenkinti.

Europos Sąjungos šalys narės pamažu vis garsiau kalba apie koronaviruso skiepų pasą – tai būtų dokumentas, įrodantis, kad asmuo skiepytas. Jis esą suteiktų privilegijų, pavyzdžiui, keliaujant. Tačiau yra ir tokių šalių, kurios sumanymui priešinasi – dėl galimo laisvės pasirinkti ribojimo.

Rusijoje ir Baltarusijoje išbandytos protesto akcijos. Didžiuosiuose miestuose į gyvas grandines stojo moterys, o sutemus kiemuose gyventojai degė žvakes. Taip reikalaujama paleisti Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną ir kitus politinius kalinius.

JAV senatoriai šeštadienį pripažino buvusį prezidentą Donaldą Trumpą nekaltu dėl maišto kurstymo, rodo balsavimo Senate rezultatai.

Gamtininkai skaičiuoja, kad šikšnosparnių Lietuvoje mažėja, nors saugomų vietovių, kur jie gali saugiai žiemoti, daugėja. Gamtininkai ragina labiau saugoti ir šikšnosparnių veisimosi teritorijas. Ypač didelį susirūpinimą kelia užželiantys vandens telkiniai, virš kurių šikšnosparniai neberanda vabzdžių.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau