Panorama. Visuomenininkai perspėja – karantinas į skurdą įstūmė daug naujų žmonių (su vertimu į gestų k.)

Karantinas įstūmė į skurdą daugelį žmonių, iki šiol gyvenusių iš savo darbo pajamų. Jų teigimu, dabartinė socialinė apsaugos sistema skylėta ir tokių žmonių neapsaugo. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Seimo pavasario sesijoje žada naujų priemonių – palankesnį motinystės išmokų skaičiavimą – nuo karantino nukentėjusiems žmonėms. Pasak ekspertų, to negana.

Policijos pareigūnų profsąjungos sako, papildomų darbų dėl karantino padaugėjo ir nors gauna didesnį atlygį, jaučiasi lyg prašytų valstybės išmaldos. Policijos departamentas už viršvalandžius pareigūnams sumoka iš savo biudžeto, o Vyriausybė – jau vėliau – išmokamus priedus kompensuoja.

Valdžia vis dar svarsto, kaip ir kokiu būdu reikėtų kompensuoti žalą žmonėms, patyrusiems sunkių reakcijų dėl COVID-19 vakcinos. Be to, svarstoma, ar verta vakcinoms nuo COVID-19 taikyti išimtį kitų skiepų atžvilgiu.

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 510 naujų koronaviruso atvejų, 17 žmonių mirė, šeštadienį pranešė Statistikos departamentas.

Jungtinių Valstijų Senatas šį savaitgalį turėtų paskelbti verdiktą buvusio prezidento Donaldo Trumpo apkaltos teisme, jo advokatams penktadienį pareiškus, kad buvęs šalies vadovas nėra atsakingas už jo šalininkų surengtą JAV Kapitolijaus šturmą po to, kai jis pralaimėjo rinkimus.

Mario Draghi šeštadienį buvo prisaikdintas naujuoju Italijos premjeru.

Namuose besimokantys studentai, norintys išsaugoti vietą bendrabutyje, privalo mokėti už tuščią kambarį. Kai kurios aukštosios mokyklos kainas mažina, tačiau ne visos.

Atnaujinamas stumbryno Varėnos rajone įrengimas. Mokslininkų teigimu, Aplinkos ministerijai vasarą sustabdžius aptvaro įrengimą Dzūkijos nacionaliniame parke, stumbrų populiacijai padaryta žala, o pirmieji stumbrai dabar jau būtų atvežti į aptvarą Dzūkijoje.

Ved. Marijus Žiedas.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau