Panorama. COVID-19 valdymas: senjorų vakcinavimas kelia iššūkius, tikintieji galės grįžti į bažnyčias

Premjerė Ingrida Šimonytė ragina nuo pirmadienio atsidarančius verslus aktyviai pasinaudoti galimybe profilaktiškai tirtis dėl koronaviruso ir įspėja, kad priešingu atveju gali tekti apgailestauti dėl priimtų karantino švelninimo sprendimų. Premjerė reagavo į verslo atstovų komentarus, jog rekomendacija darbą pradedantiems žmonėms profilaktiškai tirtis dėl koronaviruso yra papildomas apsunkinimas.

Kai kuriuose regionuose jau nuo kitos savaitės planuojama skiepyti vyresnius nei 65-erių žmones, pradedant nuo vyriausių.

Gyventojų nuotaikos visoje ES prastos, daugiau nei pusė jų įsitikinę, kad ekonominė situacija šalyse visus šiuos metus blogės. Lietuviai – ne išskirtiniai. Ekonomistai sako, tokie lūkesčiai ne tik dėl baimės prarasti darbus, likti be pajamų, bet ir dėl to, kad jau stinga tikėjimo, jog pandemija – ne amžinai.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir energetikos ministras Dainius Kreivys Latvijos ministrams pristatė informaciją, kad Astravo elektra pardavinėjama Latvijoje ir suvartojama Lietuvoje, nors abi šalys buvo nusprendusios baltarusiška elektra neprekiauti. Latvijos ministrai pateiktų duomenų kol kas nekomentuoja.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė pareiškė, kad šiemet brandos egzaminai greičiausiai bus atidėti, o laikas bus skirtas papildomoms konsultacijoms. Tuo metu Vyriausybė leido atnaujinti kontaktinį ugdymą vienoje sostinės progimnazijoje ir tik pradinukams.

Artėjant vasario 14 d., kai pasaulis mini ir nesitaikstymo su smurtu prieš moteris dieną, Seimo pirmininkė sukvietė ekspertus ir visuomenines organizacijas ieškoti sprendimų, kaip dorotis su smurto prieš moteris problema.

Rusijoje prasideda dar vienas opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno teismas.

Vengrija nepaisydama susitarimo su Europos Sąjungos valstybėmis kartu vykdyti vakcinaciją, pradėjo skiepyti gyventojus Rusijoje pagaminta vakcina nuo COVID-19.

Nuo trečiadienio trečdalyje Lietuvos savivaldybių katalikų bažnyčiose laikantis visų saugumo reikalavimų bus atnaujintos pamaldos su tikinčiaisiais. Pasak Vyskupų konferencijos pirmininko arkivyskupo Gintaro Grušo, pastebimas didelis poreikis palaikyti žmonių dvasinį gyvenimą, tačiau kol kas pamaldos keliose savivaldybėse, kur sergamumas koronavirusu didžiausias, dar nevyks.

Baterijos ateityje turėtų brangti, prognozuoja jų importuotojai ir gamintojai. Lietuva, kaip ir kitos ES šalys, privalės iki 2030 m. surinkti 70 proc. į rinką atkeliaujančių elementų, o tai, anot verslo, pareikalaus investicijų į baterijų surinkimo ir perdirbimo tinklą.

Praėjus 5 metams po dirigento Sauliaus Sondeckio mirties pasirodė maestro skirta monografija. Jos autorius Leonidas Melnikas teigia pamėginęs aprašyti ne tik Sondeckio šlovės ir paskutiniųjų gyvenimo metų vingius.

Nors tikrosios Užgavėnės tik antradienį, Lietuvoje jos pradedamos švęsti iš anksto. Liaudies buities muziejus Rumšiškėse vyti žiemą suskubo jau šiandien, nors ši trauktis visai neketina.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau