Žinios. Gyventojų nuotaikos visoje ES prastos: lietuviai – ne išimtis

Kai kuriuose regionuose jau nuo kitos savaitės planuojama skiepyti vyresnius nei 65-erių žmones, pradedant nuo vyriausių.

Premjerė Ingrida Šimonytė ragina nuo pirmadienio atsidarančius verslus aktyviai pasinaudoti galimybe profilaktiškai tirtis dėl koronaviruso ir įspėja, kad priešingu atveju gali tekti apgailestauti dėl priimtų karantino švelninimo sprendimų. Premjerė reagavo į verslo atstovų komentarus, jog rekomendacija darbą pradedantiems žmonėms profilaktiškai tirtis dėl koronaviruso yra papildomas apsunkinimas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, kad dėl karantino ir nuotolinio mokymosi sunkumų šiemet brandos egzaminai greičiausiai vėl bus atidėti, o per tą laiką abiturientams būtų rengiamos intensyvios konsultacijos, papildomos pamokos.

Vyriausybė sutarė atnaujinant kontaktinį ugdymą vienoje Vilniaus mokyklų profilaktiškai tirti šeimas ir darbuotojus dėl koronaviruso.

Praėjusią parą nustatyti 468 užsikrėtusieji koronavirusu, nuo COVID-19 mirė 19 žmonių.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro vadovas Robertas Petraitis pranešė sulaukęs nepalankios metinio vertinimo išvados, dėl kurios bus atleistas iš pareigų. Petraitis teigia, jog tai – politinis sprendimas.

Nuo trečiadienio trečdalyje Lietuvos savivaldybių katalikų bažnyčiose laikantis visų saugumo reikalavimų bus atnaujintos pamaldos su tikinčiaisiais. Pasak Vyskupų konferencijos pirmininko arkivyskupo Gintaro Grušo, pastebimas didelis poreikis palaikyti žmonių dvasinį gyvenimą, tačiau kol kas pamaldos keliose savivaldybėse, kur sergamumas koronavirusu didžiausias, dar nevyks.

Gyventojų nuotaikos visoje ES prastos, daugiau nei pusė jų įsitikinę, kad ekonominė situacija šalyse visus šiuos metus blogės. Lietuviai – ne išskirtiniai. Ekonomistai sako, tokie lūkesčiai ne tik dėl baimės prarasti darbus, likti be pajamų, bet ir dėl to, kad jau stinga tikėjimo, jog pandemija – ne amžinai.

LRT žiniomis, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros laikinasis vadovas prašomas pasiaiškinti dėl galbūt neteisėtos veiklos – kad jis nesilaikė viešųjų pirkimų procedūrų.

Mianmare jau savaitę tęsiasi protestai prieš karinį perversmą. Nuo vasario pirmosios sulaikyta pusketvirto šimto žmonių. Šiame sąraše – nuverstos vyriausybės pareigūnai, aktyvistai, vienuoliai. Jungtinės Tautos perspėja, jog daugėja pranešimų apie tai, kad pareigūnai šaudo į protestų dalyvius tikromis kulkomis.

Ved. Marijus Žiedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau