Laba diena, Lietuva. Įsibėgėjantis vakcinavimo procesas – ar Lietuvai jau reikalinga skiepijimo reklamos kampanija?

Žinia apie naują vakcinų siuntą arba skiepijimą vis naują žmonių grupę daugeliui teikia vilties, kad pasaulis išsikapstys iš visus varginančios pandemijos. Tačiau tam, kad susiformuotų kolektyvinis imunitetas, reikia, kad 70proc. žmonių būtų liga arba persirgę, arba paskiepyti. Lietuvoje kol kas masinis skiepijimas yra planuojamas vasarą, tačiau jau dabar akivaizdu, kad kai kuriem žmonėms informacijos apie skiepų naudą trūksta. Ar Vyriausybė nevėluoja su kampanija? Apie tai su komunikacijos ekspertu Arijumi Katausku.

Kai kuriuose regionuose jau nuo kitos savaitės planuojama skiepyti vyresnius nei 65-erių žmones, pradedant nuo vyriausių. Kaip organizuoti skiepijimą Sveikatos apsaugos ministerija yra patikėjusi pačioms savivaldybėms, o šios neturi vienodos tvarkos: pavyzdžiui, Vilniuje, senjorus registruoja šeimos gydytojai, kitur patys žmonės turi skambinti medikams.

Latvijos vyriausybė ketvirtadienį nusprendė atšaukti dėl pandemijos įvestą komendanto valandą, rodo naujienų agentūros BNS gauta informacija. Pasiūlymą atšaukti komendanto valandą pateikė Vidaus reikalų ministerija, nurodžiusi, kad tokiu atveju policija galės efektyviau kontroliuoti, kaip laikomasi kitų svarbių suvaržymų. Ministerija pabrėžia, jog ir atšaukus komendanto valandą policija toliau ne savaitgaliais naktimis patruliuos gatvėse, kad būtų laikomasi susibūrimų ribojimo ir kitų priemonių. Išeiginių naktimis bus skiriami papildomi patruliai, kurie sudarys maždaug 30 proc. komendanto valandą prižiūrėdavusių patrulių. Šalies valdžia taip pat pranešė, kad Latviją tranzitu kertantys asmenys privalės tai padaryti per 12 valandų. Į šalį draudžiama atvykti be svarbios priežasties. Apie visus ribojimus Latvijoje – LRT bendradarbis Latvijoje Rolandas Žalnierius.

Kėdainiuose gėlių šiltnamiuose pradėtos skinti pirmosios pražydusios tulpės. Augintojai sako, kad šiemet dėl šaltos žiemos jos žiedus praskleidė savaite vėliau nei įprastai. Prieš Valentino dieną kasdien šiltnamiuose nuskinama apie 3 tūkstančius tulpių žiedų. Gausiau skinti planuojama kovo pradžioje. Kokios spalvos tulpės šiemet populiariausios ir kaip jas ilgiau išlaikyti pamerktas?

Dar prieš pandemiją, nepaisant Lietuvos ekonomikos augimo, nedarbo lygis buvo didesnis nei ES vidurkis, o šių metų pradžioje pasiekė apskritai rekordines aukštumas. To priežastys įvairios – vienos įmonės modernizavo savo veiklą, kitos pasielgė ne visai gražiai, nes atleido darbuotojus, kai iš valstybės ėmė paramą, kad šios vietos būtų išlaikytos. Šia tema plačiau pasakojo LRT žurnalistas Mindaugas Aušra.

Didžiausia opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pristatė savo šešėlinį ministrų kabinetą. Joje ministro pirmininko postas atiteko partijos lyderiui Ramūnui Karbauskiui, o buvęs premjeras Saulius Skvernelis neužima jokio posto. Apie Sauliaus Skvernelio ateitį, spaudimą Šimonytės Vyriausybei ir būsimus konservatorių rinkimus kalbėjo MRU lektorė, politologė Rima Urbonaitė.

Kinijos transliacijų reguliuotoja ketvirtadienį paskelbė, kad nutraukė televizijos „BBC World News“ transliacijas, nes jos rodomas turinys „rimtai“ pažeidė šalies pranešimo apie įvykius gaires. Kinijos valstybinė kino, televizijos ir radijo administracija ketvirtadienį paskelbė uždraudžianti „BBC World News“ tęsti transliacijas valstybėje, pareiškęs, kad šio kanalo turinys „rimtai“ pažeidė šalies taisykles. Toks žingsnis žengtas kanalui vasario 3 dieną paskelbus reportažą, kuriame išsamiai pasakojama apie kankinimus ir seksualinį smurtą prieš uigūres Kinijos stovyklose. Apie šią situaciją plačiau pasakojo užsienio naujienų redaktorius Aurimas Piečiukaitis.

Lietuvos liaudies buities muziejuje sudeginta Užgavėnių morė. Šį kartą, skirtingai nei įprastai, be lankytojų. 40 metų Užgavėnių šventes Rumšiškėse rengiantys muziejininkai sako, tai ne pirmas kartas, kai šventės tenka atsisakyti. Dėl kokių priežasčių anksčiau nebuvo rengiamos Užgavėnės ir kaip jas švęsti saugiai namuose?

Rekordiniais konditerijos gaminiais garsėjanti profesinė mokykla, besiruošdama artėjančioms Užgavėnėms, išbandė dešimtis neįprastų blynų receptų. Kepė blynus iš žirnių, kokosų, ryžių ir kitokių miltų, mielinius ir ažūrinius. O Valstybės atkūrimo dienai pagamino nepaprastą tortą, pagal prezidentienės Sofijos Smetonienės receptą.

Laidą užbaigia socialinių tinkle naujienų apžvalga su Gabriele Kloniūnaite.

Ved. Rasa Tapinienė.