Sportas. Orai. LKL čempionate pergales iškovojo Vilniaus „Ryto“ ir Utenos „Juventus“ klubai

LRT TELEVIZIJA

2021.02.10 21:25

Šiandien paaiškėjo, kad vakar rungtynėse su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ skaudžiai su varžovu susidūręs „Žalgirio“ krepšininkas Artūras Milaknis šiandien jaučiasi daug geriau. Į rikiuotę jis turėtų sugrįžti jau artimiausiu metu. Atlikus tyrimus, didelių problemų nenustatyta. Milaknis turėtų padėti komandai šį savaitgalį Panevėžyje vyksiančiame Karaliaus Mindaugo taurės turnyre.

O štai vienas iš Mindaugo taurės finalo ketverto dalyvių Utenos „Juventus“ klubas šį vakarą namie vargo su Prienų Cbet“ klubu. Uteniškiai laimėjo po dramatiškos kovos 94:91, nors po dviejų kėlinių pirmavo 18 tašku skirtumu. Tačiau Prienų klubas parodė charakterį – pasivijo varžovus , o ketvirtajame kėlinyje turėjo keturių taškų pranašumą, kurį „Juventus“ sugebėjo panaikinti. Nugalėtojams Martynas Gecevičius pelnė 29 taškus.

Vargo turėjo ir kitas favoritas. Vilniaus „Rytas“ namie 81:73 palaužė Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ krepšininkus. Įpusėjus rungtynėms vilniečiai atsiliko dviem taškais, o galutinai savo pranašumą įtvirtino tik paskutinėmis rungtynių minutėmis

Slovėnijoje šiandien prasidėjo pasaulio biatlono čempionatas. Pirmąją rungtį – 4x7,5 km mišrių estafečių varžybas laimėjo Norvegijos rinktinė – Sturla-Holmas Lagreidas, Johannes-Thingnes Bio, Tirilė Ekhof ir Marte-Olsbu Roiseland. Sidabras atiteko Austrijos, o bronza – Švedijos atstovams. Lietuvos kvartetas – Karolis Dombrovskis, Vytautas Strolia, Gabrielė Leščinskaitė ir Natalija Kočergina užėmė 18 vietą. Po pirmo etapo lietuviai buvo – 16, po antro ir trečio etapo – 17 pozicijoje tarp 27 varžybose dalyvavusių rinktinių. Lietuviai išvengė baudos ratų, bet panaudojo 10 papildomų šovinių. Antrosios varžybos pasaulio biatlono čempionate vyks penktadienį. Vyrai varžysis 10 kilometrų sprinto lenktynėse.

Atvirajame Australijos teniso čempionate nugalėtojo titulą ginantis 8 kartus šio turnyro čempionas Novakas Džokovičius gana sunkiai pateko į kitą etapą. Serbas tik po tris su puse valandos trukusios įveikė amerikietį Fransisą Tjafo. Viena didesnių staigmenų šiandien buvo 2014-tų metų Australijos čempiono Stano Vavrinkos nesėkmė. Šveicaras po keturias valandas trukusios penkių partijų kovos pralaimėjo vengrui Martonui Fučovičiui. Tuo metu Ričardas Berankis po vakar laimėto pirmojo mačo Australijos čempionate šiandien nesiilsėjo. Geriausias Lietuvos tenisininkas dvejetų turnyre kartu su Michailu Kukuškinu iš Kazachstano pateikė staigmeną, tvirtai įveikdami 11 turnyro porą – suomį Henrį Kontineną ir prancūzą Eduarą Rožė-Vasleną. Ateinančią naktį Lietuvos laiku Berankis antrajame Australijos čempionato rate susikaus su 20 poziciją pasaulio reitinge užimančiu rusų Karenu Chačanovu.

Keletas staigmenų užfiksuota moterų varžybose – pralaimėjimus patyrė ir iš turnyro pasitraukė 8 ir 9 vietas reitinguose turinčios čekė Petra Kvitova bei kanadietė Bjanka Andrejesku. O štai 8 čempionės titulo siekianti ir specialiai šiam turnyrui sukurtą išskirtinę aprangą vilkinti amerikietė Serena Viljams į trečiąjį ratą pateko lengvai. 39 amerikietė nesunkiai įveikė 24 serbę Niną Stojanovič.