Žinios. Kultūrininkai karantino švelninimą laiko absurdišku: muziejuje saugiau, nei sėdėti kirpėjo kėdėje

Nuo pirmadienio šalyje švelninamas karantinas – galės veikti grožio salonai, nedidelės parduotuvės, turinčios įėjimą iš lauko, galės vykti turgaus prekyba lauke, paliekant atitinkamą plotą vienam gyventojui. Vis dėlto premjerė Ingrida Šimonytė prašo žmonių susilaikyti nuo nebūtinų paslaugų, apsilankymų prekybos vietose, kontaktų. O verslininkus prieš grįžtant į darbą ragina atlikti COVID-19 testus.

Pradėjus keisti karantino sąlygas pagal Vyriausybės planą, muziejai, teatrai, galerijos ar kino teatrai dar turės palaukti savo eilės. Kultūros atstovai sako – situacija absurdiška. Esą vaikščioti muziejuje saugiau, nei sėdėti kirpėjo kėdėje.

Praėjusią parą ištyrus daugiau nei 7 tūkst. ėminių, patvirtinti 569 nauji užsikrėtimai koronavirusu. Židiniai fiksuoti siuvimo įmonėse skirtinguose miestuose, Kaišiadorių rajono savivaldybėje, Marijampolės apskrities policijos komisariate. Nuo COVID-19 mirė dar 12 žmonių, o pasveiko 1679 asmenys.

Prezidento ir buvusio krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio santykiais, skiriant Krašto apsaugos ministerijai pavaldaus Žvalgybos departamento vadovą, susidomėjo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas. Po posėdžio komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas pranešė su opozicija sutarę, kad reikia keisti Žvalgybos vadovo skyrimo tvarką, kad neliktų vietos interpretacijoms.

Lietuvos užsienio ir vidaus reikalų ministrai smerkia Rusijos siekį areštuoti Lietuvoje gyvenantį Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno bendražygį Leonidą Volkovą.

Europos Komisijos pirmininkė pripažino, kad Bendrijos skiepijimo kampanija vyksta lėčiau nei galvota, o ruošiantis vakcinavimui buvo padaryta klaidų.

Jungtinių Valstijų Senatas nutarė tęsti antrąjį Donaldo Trumpo apkaltos teismą. Kaltintojai pabrėžia, kad buvęs prezidentas turi atsakyti už savo veiksmus, mėnesius kartotus melus apie sukčiavimą rinkimuose ir žodžius, po kurių jo rėmėjų minia surengė Kapitolijaus šturmą.

Lietuvos pašto sprendimu, Seime nuo kovo nebelieka pašto skyriaus. Pasak pašto atstovų, Lietuvoje buvo likęs tik vienas toks skyrius konkrečiai institucijai. Be to, paštas įvertino, kad paslaugas galima suteikti šiuolaikiškiau.

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka senjorams ir judėjimo negalią turintiems knygas pristato į namus. Bibliotekininkai sako, kad prie durų paliekami knygų krepšeliai per karantiną itin laukiami.

Sportas. Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.