Panorama. Kremliaus „pažemintas“ Borrellis griežtina toną: Rusija gali sulaukti sankcijų (su vertimu į gestų k.)

Vyriausybė rytoj turėtų tvirtinti karantino keitimo planą, tačiau verslui tai dar nežada greito grįžimo prie įprasto gyvenimo – ryškiausi atlaisvinimai įsigaliotų, kai 100 tūkst gyventojų sergančiųjų skaičius neviršytų šimto. T.y. kone triskart mažiau nei dabar. Kol kas verslui teks tenkintis keliais pagalbos paketais. Ekonomistai pabrėžia, jei ribojimai verslui nemažės, šalies ekonomika gali panirti į recesiją.

Tėsiamas mokytojų vakcinavimas. Jie skiepijami „AstraZeneca“ vakcina, tačiau tik jaunesni kaip 55-erių. Šiandien Vyriausybės ekspertų taryba pasiūlė netaikyti amžiaus ribojimo. Sveikatos apsaugos ministerija, kartu su Vyriausybe, apsispręsti ketina šią savaitę. Pagal Vyriausybės planą anksčiausiai į mokyklas grįš pradinukai – jų mokytojai ir skiepijami pirmiausia.

Kai kur tebesiaučiant pūgai, daugelis Lietuvos kelių skendi pusnyse, daugiausia – šalies pietryčiuose. Rajonuose nemažai neišvažiuojamų kelių. Kai kurios savivaldybės gatves ir kelius valančioms bendrovėms jau skyrė baudų ir planuoja nutraukti sutartis, kitos samdo ūkininkus su technika.

Atsiradusios vakcinos nuo COVID-19, pinigų perteklius pasaulyje ir investuotojų noras uždirbti iš žaliavų brangina naftą. Dabar ji kainuoja tiek, kiek prieš metus ir triskart brangiau nei pavasarį, kai daugelis šalių buvo panirusios į pirmą karantiną. Analitikai sako, dėl to neišvengiamai brangs degalai, bet kiek tai paveiks prekių ir paslaugų kainas, nuomonės skirtingos.

Per Pasaulio sveikatos organizacijos misiją Uhane nerastas koronaviruso protrūkio šaltinis, bet mažai tikėtina, kad jis nutekėjo iš laboratorijos.

Per paskutines kelias dienas sparčiai sumažėjus naujų užsikrėtimų atvejų Lietuvoje, o pirmadienį nustačius tik 387 COVID-19 užsikrėtimus, LSMU profesorius Mindaugas Stankūnas ragina neatsipalaiduoti ir beda pirštu į kitą statistikos eilutę, kur skaičiai dar nėra tokie pozityvūs.

ES diplomatijos vadovas siūlys paskelbti sankcijų Rusijos atžvilgiu: bandė mus skaldyti, bet jiems nepavyko

„Rusija neišpildė savo pažadų tapti modernia demokratija. Atsirado didelis nepasitikėjimas tarp Rusijos ir Europos Sąjungos“, – Europos Parlamente antradienį sakė Josepas Borellis.

Donaldo Trumpo antroji apkalta yra iki šiol precedento JAV istorijoje neturintis procesas, rinkimus pralaimėjusiam buvusiam prezidentui sulaukus Atstovų Rūmų kaltinimų dėl minios pakurstymo šturmuoti JAV Kapitolijų, siekiant panaikinti rinkimų rezultatus ir, pasak kaltintojų, įvykdyti „sunkiausią konstitucinį nusikaltimą“.

Baltarusijoje teisiamos dvi opozicijos kanalo žurnalistės. Už tai, kad tiesiogiai transliavo protesto akciją, Varšuvoje įsukūrusio opozicinio „Belsat“ kanalo žurnalistės apkaltintos ją organizavus.

Lenkijos teismas nurodė dviem Holokausto istorikams atsiprašyti moters, kurios dėdę jie knygoje aprašė kaip žydų šaudymo bendrininką. Šmeižto byla sulaukė plataus dėmesio šalyje ir pasaulyje kaip lakmuso popierėlis dėl istorinių tyrimų skaudžia Lenkijai tema. Teisėja atmetė ieškovės prašymą priteisti 22 tūkstančių eurų baudą.

Lygiai prieš 30 metų vykusi visuotinė apklausa padėjo tašką Lietuvos kovoje dėl nepriklausomybės. Praėjus 3 savaitmėms po Sausio 13-osios, užsienio valstybėms neskubant pripažinti Lietuvos, per 90 procentų tuomet balsavusiųjų pasisakė už nepriklausomą ir demokratinę šalį. Tai tapo pirmuoju konstitucijos straipsniu ir pasak teisininkų padėjo valstybės pamatus.

Kaune nugriauta beveik 100 metų skaičiuojanti generolo Juozo Kraucevičiaus vila. Paveldosaugininkai pripažįsta, kad pastatas vertingas, tačiau rūpintis įtraukti į saugomų objektų sąrašą suskubta tik sužinojus apie planuojamą griovimą, o procedūros užtruko.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau