Panorama. Už viso gyvenimo kūrybą „Auksiniu liūtu“ įvertintas Lenkijos režisierius Krzysztofas Warlikowskis (su vertimu į gestų k.)

Po smulkiųjų verslininkų pareikšto nepasitenkinimo neatlaisvinamu karantinu, Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė pirmadienį patvirtins karantino laisvinimo planą – kaip situacijai šalyje gerėjant, keistųsi verslų padėtis. Pasak Šimonytės, tariamasi dėl spartesnio karantino atlaisvinimo atskirose savivaldybėse, kur koronaviruso epidemiologinė situacija geresnė nei visoje Lietuvoje.

Vilniaus savivaldybė ketina atverti eksperimentinę mokyklą pradinukams. Prieš tai moksleiviai kartu su šeimomis turėtų būti testuojami. Planuota, kad jie grįžtų savaitei nuo pirmadienio, tačiau, premjerės Ingridos Šimonytės teigimu, dokumentų parengimas užtruks, todėl eksperimentas nukeliamas. Epidemiologai prognozuoja, kad po dviejų savaičių gali pradėti vertis vis daugiau mokyklų.

Nuo pirmadienio visiems atvykstantiems ar grįžtantiems į Lietuvą privaloma turėti COVID-19 tyrimo rezultatą, atliktą per 48 val. iki atvykimo, arba atlikti tyrimą atvykus į Lietuvą. Taip pat privaloma 14 dienų izoliacija. Šiandien Lietuva į paveiktų šalių sąrašą įtraukė visas pasaulio valstybes.

Latvijos vyriausybė paskelbė griežtinanti sienų kontrolę – nuo vasario 11 iki vasario 25 dienos nebeįsileis atvykstančiųjų be pateisinamos priežasties.

Maskvoje viešintis Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis sako, kad dvišaliai santykiai su Rusija dėl Aleksejaus Navalno pasiekė „žemiausią tašką“, bet išreiškė dialogo viltį klausimais, dėl kurių būtų galima susitarti. Rusija į tai asakė iš šalies išsiųsdama trijų Europos šalių – Vokietijos, Lenkijos ir Švedijos – diplomatus ir pareiškė, kad Europos Sąjunga – nepatikima partnerė.

Užsienio reikalų ministras sako Seimo Užsienio reikalų komitetui pateikęs keturių ambasadorių į užsienio šalis kandidatūras. Pavardžių ir šalių sako negalintis pasakyti, kol šalys neatsiuntė sutikimo. Bet užsimena, kad viena jų – Jungtinės Valstijos. Politologai ir apžvalgininkai sako, kad nesutarimai valdžios koridoriuose dėl ambasadorių Vašingtone ir Briuselyje kenkia Lietuvai.

Vokietija sveikina Jungtinių Valstijų prezidento Joe Bideno sprendimą stabdyti amerikiečių karių išvedimą iš Vokietijos. Pernai buvęs prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė, kad iš daugiau nei 34 tūkstančių Vokietijoje dislokuotų Amerikos karių maždaug trečdalį išves. Bet karių atitraukimas taip niekada ir neprasidėjo.

Vyriausybė sako, kad kol vakcinavimas nuo koronaviruso neįsibėgėjo, skiepų ar imuniteto pasų dar nesvarsto. O jei jų prireiks, tai tikimasi, kad tik tarptautinėms kelionėms, o ne naudojimui šalies viduje. Apie kuriamus skiepų pasus jau paskelbusios šalys, tokios kaip Danija, neatmeta, kad skiepų pasų gali prireikti ir norint apsilankyti koncerte ar sporto varžybose.

Dalis Žiežmarių gyventojų nesutinka, kad jų miestelyje būtų kuriami dar vieni grupinio gyvenimo namai, kuriuose gyventų psichikos negalią turintys žmonės. Kaišiadorių rajono savivaldybė jiems ieško naujos vietos. Tokios kaimynystės kratantis ir kitų miestų gyventojams, Strėvininkų socialinės globos namų vadovas sako – neįgalieji diskriminuojami, kai bendruomenės sprendžia, kurioje vietoje jiems gyventi.

Panevėžyje atlikta viena sudėtingiausių – plyšusios aortos operacija. Nebefunkcionavo jau daugelis paciento organų, medikams teko atstatyti praktiškai visas plyšusias kraujagysles. Tokia operacija pirmoji Lietuvoje.

Vilniuje aplink mokyklas ir darželius išdygusios tvoros džiugina ne visų mikrorajonų bendruomenes. Jų atstovai teigia, kad aptvėrus mokyklas ir darželius, yra priversti vaikščioti nepatogiais maršrutais. Miesto antropologai ir architektai teigia, kad tvoros darko miesto erdves ir riboja bendravimą. Savivaldybė aiškina, kad taip rūpinasi moksleivių saugumu.

Venecijos teatro bienalėje už viso gyvenimo kūrybą „Auksiniu liūtu“ įvertintas Lenkijos režisierius Krzysztofas Warlikowskis.Vienas garsiausių pasaulio režisierių yra „Nowy Teatr“ Varšuvoje įkūrėjas bei meno vadovas. Tarp Warlikowskio pasiekimų – prieš dvejus metus pelnytas Tarptautinis operos apdovanojimas, Prancūzijos Menų ir literatūros ordino riterio medalis. Warlikowskio spektakliai rodyti ir Lietuvoje, teatro festivalyje „Sirenos“, o vienas naujausių jo operos pastatymų Zalcburgo festivalyje – Štrauso opera „Elektra“, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Lietuvos operos solistės Aušrinė Stundytė ir Asmik Grigorian. Ši opera transliuota ir per LRT televiziją.

Eidama 66-uosius po sunkios ligos mirė filosofė, eseistė, literatūros kritikė Jūratė Baranova. Aukštosiose mokyklose ji dėstė moralės filosofiją, filosofinę antropologiją, postmoderniąją filosofiją. Baranova – daugelio vadovėlių autorė. Publikavo kritinių straipsnių, eseistikos kultūros periodiniuose leidiniuose. Ji buvo švietimo ir mokslo ministerijos Socialinio ir dorinio ugdymo ekspertų komisijos pirmininkė.

Ved. Ignas Andriukevičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau