Laba diena, Lietuva. Smulkieji verslininkai Lietuvoje surengė tyliuosius protestus: tikisi, kad pažadai virs sprendimais

Smulkieji verslininkai nebetyli ir uostamiestyje, čia prie miesto rotušės jie atnešė juodą kryžių ir degė žvakes. Grožio meistrai, smulkių paslaugų teikėjai, pardavėjai sako nebeturintys iš ko gyventi, turėję viltį, kad veiklą galės atnaujinti, ir toliau turi būti griežtame karantine. Vis daugiau tokių verslų keliasi į pogrindį. Verslininkai sako jau palūžo ir psichologiškai.

Neseniai sulaukę vilties atnaujinti veiklą, tačiau karantino ribojimų švelninimo taip ir nesulaukę smulkieji verslininkai penktadienį susibūrė į akciją, kuria siekiama išreikšti nuomonę apie šiuo metu susiklosčiusią situaciją. Protesto akciją smulkieji verslininkai surengė ir Panevėžyje.

Vilniuje smulkieji verslininkai rinkosi prie Vyriausybės. Nors iš pradžių akcijos organizatoriai planavo uždegti žvakutes ir vainikus palikti prie pačios Vyriausybės, pastarosios apsaugos darbuotojai susirinkusiesiems nurodė, kad privalu laikytis 70 metrų atstumo. Dėl šios priežasties akcija buvo perkelta ir žvakutės uždegtos prie Vinco Kudirkos paminklo. Smulkieji verslininkai nebetyli ir uostamiestyje, čia prie miesto rotušės jie atnešė juodą kryžių ir degė žvakes. Protesto akciją smulkieji verslininkai surengė ir Panevėžyje bei kituose miestuose. Šią protestų bangą komentavo „INVL Asset Management“ vyriausioji ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė.

Apie keliones per pandemiją. Saulės gaudyti į šiltus kraštus išskrido tūkstančiai lietuvių: ką būtina žinoti prieš išvykstant ir kaip planuoti grįžimą namo, daliai Europos valstybių vėl užsidarant? Apie tai pasakojo „Novaturo“ grupės vadovė Audronė Keinytė.

Šių metų sausio duomenimis, kuriuos pateikia „Podcast Inside“, visame pasaulyje yra sukurta daugiau kaip milijonas įvairių tinklalaidžių. Skaičiuojama, kad per 3 metus jų padvigubėjo, o hipotezės, kad vaizdas nugalės garsą ir radijo formatas išnyks, nepasiteisino dėl 2 priežasčių. Jas pristatė reporterė Jurgita Čeponytė.

Po susitikimo su Lietuvos prekybos įmonių asociacijos atstovais premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad pirmadienį galėtų būti patvirtintas aiškus planas su datomis, kada ir koks verslas galėtų pradėti veikti. Anot premjerės, susitikimo metu buvo keliamas klausimas dėl karantino švelninimo atskiriems verslams, kurie kalba apie laisvesnį režimą, tačiau, Vyriausybės vertinimu, situacija yra gana rimta. Apie galimus Vyriausybės sprendimus kalbėjo politologė, MRU lektorė Rima Urbonaitė. Jos dėmesio centre ir tai, jog AOTD direktoriaus skyrimo aplinkybės gali būti susijusios su tuo, kodėl buvęs ministras R. Karoblis vis dar nėra paskirtas ambasadoriumi Briuselyje arba Vašingtone bei Mizaro kandidatūra į Konstitucinio Teismo teisėjus.

Kelios Šiaurės Europos šalys paskelbė įvedančios skaitmeninius skiepų pasus, kurie palengvins ne tik keliavimą, bet ir taps būtini norint patekti į viešus renginius. Kaip tai veiks? Pasakojo užsienio naujienų redaktorė Jolanta Paškevičiūtė.

Kaune pradeda veikti analogų Lietuvoje neturinti oro stebėjimo sistema. Belgijos laboratorijų patvirtintais jutikliais mieste bus fiksuojama lakiųjų organinių junginių bei kitų teršalų bei kietųjų dalelių – koncentracija. Kuriose vietose įrengti matavimo prietaisai ir kaip veiks sistema?

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau