Labas rytas, Lietuva II d. Saikingai keiktis gali būti naudinga – tampate atviresni, sumažinate net fizinį skausmą

Psichologai: keiktis gali būti naudinga. Ar žinojote, kad žmonės, kurie keikiasi, yra nuoširdesnis, atviresni ir kai kuriais atvejais net ir intelektualesni. Psichologai mano, kad saikingas keiksmažodžių vartojimas gali sumažinti net fizinį skausmą. Apie keiksmažodžių paskirtį ir kaip į juos reaguoja vaikai kalbėjo psichoterapeutė Daiva Žukauskienė.

Lietuvos totorių kultūros ir istorijos metai. Šiemet sukanka 700 metų, kai kovodamas su kryžiuočiais didysis kunigaikštis Gediminas sudarė sąjungą su totoriais. Istorinėse Lietuvos žemėse jie laikomi viena seniausių tautinių mažumų.

Misijos į mėnulį. Šiandien yra 50 metų nuo „Apollo 14“ misijos, trečiosios, kai žmonės buvo skraidinami į mėnulį ir nusileido jo aukštumoje. Mokslo žurnalistė Goda Raibytė aptaria NASA sprendimus praėjusiame tūkstantmetyje ir tai, jog mėnulis yra vis dar nepažintas, tačiau erdvės tam randasi vis daugiau.

Tūkstančio kalvų šalis – Ruanda. Paprastai penktadieniais mėgstame kalbėtis apie keliones, tačiau dėl pandemijos laikas tokiems pokalbiams nepalankus. Tad kviečiame pakeliauti virtualiai ir užsukti į svečius pas Ruandoje gyvenančią lietuvę Agnę Galubickę, kuri papasakos apie šią Afrikos šalį, maistą ir gyvenimą joje.

Laidą užbaigia socialinių tinklų naujienų apžvalga su Audra Avižiūte ir konkursai žiūrovams.

Ved. Ugnė Siparė.