Panorama. Savivaldybės prašo leisti mažesnius suvaržymus ten, kur sergančiųjų itin mažai (su vertimu į gestų k.)

Vyriausybės sprendimas atidėti karantino švelninimą kitai savaitei kelia ne tik dalies verslo, bet ir politikų nepasitenkinimą – jis palaikymo nesulaukė netgi tarp valdančiųjų Seimo frakcijų. Laisvinimams nepritaria tik konservatoriai.

Atsisakę ir skiepytis nuo koronaviruso, ir reguliariai darytis testus, pedagogai negalės dirbti. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskelbė, kad skiepytis nuo COVID-19 pedagogai neprivalo ir mokyklos neturi teisės jų versti. Nors ministerija tikisi, kad jie tai darys.

Šilalėje antrąją doze paskiepyti sausio pradžioje galbūt be eilės pirmąjį skiepą gavę greitosios medicinos pagalbos bendrovės „Ambulansas“ darbuotojai. Kilus abejonėms, ar jie pirmąjį skiepą gavo teisėtai, po Sveikatos apsaugos ministerijos išaiškinimo jie paskiepyti, tačiau savivaldybė gavo STT raštą, kad trys asmenys vakciną gavo neteisėtai ir jiems gresia baudos.

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė pirmąjį Lietuvoje Panevėžio įmonės „Aukštaitijos implantologijos klinika“ skundą prieš Vyriausybę dėl karantino ribojimų patirtų nuostolių.

Latvijos valdžios atstovas interviu LRT televizijai neigė, kad Latvijoje prekiaujama baltarusiška elektra. Vakar energetikos ministras Dainius Kreivys pareiškė, kad Baltarusijos atominės Astrave elektra prekiaujama Latvijos biržoje, ją Lietuva suvartoja, ir vien sausio pabaigoje per Latvijos biržą sumokėjo 4 mln. eurų.

Apie 10 tūkst. žmonių buvo sulaikyta Rusijoje per pastarąsias dvi savaites vykusius protestus. Jų dalyviai reikalavo paleisti Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną, taip pat permainų šalies valdžios viršūnėje. Maskvoje ir Sankt Peterburge areštinės perpildytos, pasak laikraščio „NOvaja gazeta“, policija sulaikytus žmones ėmė vežti iš Maskvos sulaikymo izoliatorių dar sausio 27-ąją, nes jau tuomet jie buvo pilni.

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas valstybės departamente sakys kalbą apie Vašingtono užsienio politiką. Kaip teigia Baltųjų rūmų patarėjai, naujasis prezidentas ragins imtis veiksmų prieš Rusiją dėl kišimosi į rinkimus, opozicijos veikėjo Aleksejaus Navalno apnuodijimo ir kitokio „kenkėjiško“ elgesio.

Еuropos Komisija atšaukė sprendimą faktiškai įvesti sieną tarp Airijos ir Šiaurės Airijos, tokiu žingsniu norėta kontroliuoti vakcinų įvežimą į Didžiąją Britaniją. Pagrindiniuose Šiaurės Airijos uostuose valomi grafičiai, grasinantys muitinės darbuotojams, tačiau įtampa Šiaurės Airijoje išliko.

Vaistų kontrolės tarnyba pranešė sulaukusi per 300 pranešimų apie šalutinį vakcinų nuo COVID-19 poveikį. 13 iš jų pasireiškė sunkios reakcijos, daugumai likusiųjų – lengvos. Medikai sako, kad reakcija į skiepą – normali, tai rodo, kad organizme gaminasi antikūnai.

Sveikatos apsaugos ministerijos prašoma ištirti, ar Druskininkuose tinkamai vykdomas skiepijimas. Druskininkų meras Ričardas Malinauskas „Facebooke“ parašė, kad skiepyti antrajame etape žadama ir smulkiuosius verslininkus bei grožio srities specialistus.

Lietuvoje pradedami koronaviruso mutacijų tyrimai: siekiant stebėti šalyje aptinkamų atmainų įvairovę, paplitimą bei jų genomų kitimą. Pagrindinę tyrimų dalį atliktų Santaros klinikos, taip pat Kauno klinikos, Vilniaus bei Lietuvos sveikatos mokslų universitetai. Koronaviruso genomo sekoskaitos tyrimai bus finansuojami valstybės biudžeto lėšomis, jų rezultatais numatoma dalytis viešai.

Kauno miestas savo reikmėms norėtų perimti miesto centre esančią Karo medicinos tarnybos teritoriją. Miesto meras Visvaldas Matijošaitis sako, kad taikos metu speciali karo gydymo įstaiga nėra reikalinga, kariai kokybiškesnes paslaugas galėtų gauti miesto poliklinikose ar ligonėse.

Vilniuje, Antakalnio kapinių menininkų kalnelyje palaidotas pirmadienį miręs vienas pirmųjų profesionalių Lietuvos kino operatorių Jonas Gricius. Jam buvo 92-eji. Su Jonu Griciumi atsisveikino kolegos operatoriai, kartu dirbę režisieriai, aktoriai.

Šiauliuose įkurtas vienintelis Lietuvoje ir Latvijoje baltų kultūros pažinimo centras. Jis – vienas moderniausių šalyje, per interaktyvius žaidimus kviečiantis susipažinti su baltų istorija, jų gyvensena, amatais.

Aktyviausias Europoje ugnikalnis Etna vėl surengė įspūdingą gamtos spektaklį. Šie vaizdai užfiksuoti praėjusią naktį, kai iš ugnikalnio į dangų šovė lavos srautas. Tokį reginį trijų tūkstančių trijų šimtų metrų Etna „dovanoja“ kelis kartus per metus, kai aukštai virš Sicilijos salos kyla lavos ir pelenų srautas.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.