Laba diena, Lietuva. Kaip Astravo AE elektra pateko į Lietuvą?

Kaune nuo koronaviruso jau skiepijami pedagogai – pirmiausia lopšelių-darželių auklėtojai, taip pat dirbantys su pradinukais ir specialiųjų poreikių turinčiais mokiniais. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbinamas Kauno miesto poliklinikos direktorius Paulius Kibiša.

Po kritikos dėl nepakankamų duomenų apie vakciną „Sputnik V“ Rusijos mokslininkai paskelbė daugiau detalių apie vykdytus tyrimus. Vakcinos veiksmingumas yra 91,6 proc., rašo specializuotas medicinos žurnalas „The Lancet“, pristatydamas tyrimų rezultatus. Ar to užtenka, kad „Sputnik V“ būtų įsileista į Europos Sąjungą? Pokalbis apie tai su Vaistų kontrolės tarnybos viršininku Gytis Andrulionis.

Stebėtojai skelbia, kad Maskvoje ir Sankt Peterburge sulaikyta daugiau nei tūkstantis žmonių, protestavusių prieš nuosprendį Aleksejui Navalnui. Trečiadienį Kremliaus kritikas nuteistas kalėti dvejus metus ir aštuonis mėnesius. Advokatai teismo sprendimą žada skųsti ir kreiptis į Europos Tarybą. Vakarai verdiktą smerkia bei ragina A. Navalną nedelsiant paleisti. Plačiau apie tai pasakoja LRT užsienio redaktorius Justinas Vainilavičius.

Trečiadienį Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas nuteistas kalėti dvejus metus ir aštuonis mėnesius. Advokatai teismo sprendimą žada skųsti ir kreiptis į Europos Tarybą. Vakarai verdiktą smerkia bei ragina A. Navalną nedelsiant paleisti. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbinama Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė. Kokia bus Europos reakcija?

Rytoj pasaulis minės Tarptautinę kovos su vėžiu dieną. Dėl karantino ir pandemijos kova su vėžiu tapo dar sudėtingesnė. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ šia tema kalbinama POLA direktorė Neringa Čiakienė.

Energetikos ministerija disponuoja aiškiais įrodymais, kad Astravo atominės elektrinės elektra prekiaujama Lietuvoje, sako ministras Dainius Kreivys. Tikslius skaičiavimus jis planuoja pateikti trečiadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui. Plačiau situaciją komentuoja LRT RADIJO žurnalistas Marius Jokūbaitis.

Į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos akiratį pakliuvo įmonė „Marmaluzi“, gaminanti maistą vaikams. Inspektoriams užkliuvo žaismingas pasakos formos produktų pristatymai. Juose kalbama apie „chia sėklų meteorus“ ar „geležinę stiprybę turinčio burokėlio planetą“. LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ pakalbino abi puses.

Kol daugelis džiaugiasi žiemos pramogomis, miškininkams dabar pats darbymetis. Mat dėl gausaus sniego dalis šalies miškų tapo pražūtingi jų gyventojams. Ypač elniniams žvėrims, kurie dėl gausaus sniego, kuris vietomis yra pasidengęs dar ir ledo pluta, negali prisikasti prie maisto.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau