Laba diena, Lietuva. Lietuvos bankas teigia per padidinamąjį stiklą stebintis Vilniaus NT rinką

Šeimos gydytojų asociacijos prezidentas: vakcinavimo efektyvumas labai priklauso nuo šeimos gydytojo darbo. Nemažai daliai gyventojų kyla klausimas, koks yra skiepijimo procesas: ar reikėtų kreiptis patiems ir informuoti, kad sutinka būti vakcinuoti, ar laukti, kol su jais susisieks šeimos gydytojas ar net savivaldybės atstovas. Vakcinavimo tvarka rūpinasi pačios savivaldybės, su vienos jų vadovu – Biržų rajono meru Vytu Jarecku – kalbamės apie tai.

Sostinėje pučiasi NT burbulas: laikotarpis pradeda priminti 2007-2008 metus. Netikėti karantino reiškiniai: atrodo, kad Lietuvoje, ypač sostinėje, pučiasi nekilnojamojo turto burbulas. Praėjęs sausis Vilniuje pagerino rekordus pagal rezervuotų naujų butų ir kotedžų skaičių – įsigyti NT įsipareigojo 700 klientų. Ar ši situacija yra neįprasta, klausiame „Realdatos“ direktoriaus Arnoldo Antanavičiaus.

Lietuvos banko atstovas: Vilniaus NT rinką šiuo metu stebime per padidinamąjį stiklą. Lietuvos bankas taip pat pripažįsta matantis ir stebintis situaciją ir išaugusį nekilnojamo turto pirkimą sostinėje – svarstoma ir apie priemones, kurios galbūt padėtų stabdyti NT burbulo pūtimąsi ir kainų augimą. Lietuvos banko valdybos pirmininko patarėjo Tomo Garbaravičiaus teigimu, rinka šiuo metu yra neįprastai aktyvi.

Novagrockienė apie ministro pradėtą dialogą su ESO: dėl didėjančio stichijų pavojaus, problemą tenka spręsti Vyriausybei. Praėjusią savaitę užklupęs snygis ir vargas, susijęs su juo – daugiau nei pusė milijono namų ūkių šalyje susidūrė su nesklandumais, susijusiais su elektros tiekimu. Viešojoje erdvėje tai sukėlė nemažai diskusijų, o šiandien energetikos ministras Kreivys susitiko su ESO generaliniu direktoriumi aptarti situacijos. Ar energijos tiekimas vartotojams yra ministro reikalas, klausiame karo akademijos profesorės Jūratės Novagrockienės.

Organizatoriai tikina, kad Tokijo olimpinės žaidynės įvyks: šalys prioritetizuoja olimpiečių skiepijimą. Keliamės į tarptautinę sporto areną: praėjusiais metais Tokijo olimpinės žaidynės neįvyko, šiemet organizatoriai kartoja – nors ir pandeminėmis sąlygomis, olimpiada vyks. Šalys sprendžia šį klausimą svarstydamos, ar reikėtų iš anksto skiepyti sportininkus, ir ar jiems turėtų būti teikiamas prioritetas. Apie tai pasakoja užsienio naujienų redaktorius Tadas Paškevičius.

Ant Liepkalnio nuo šios popietės vėl sukasi keltuvai: kol kas bilietų nėra, jų dar turėtų atsirasti. Šią popietę darbą atnaujintas Liepkalnio slidinėjimo centras: kol vieni žiemos pramogų entuziastai džiaugiasi galimybe sugrįžti į trasas, kiti piktinasi išaugusiomis kainomis. Ar buvo sunku po vakar gautos Vyriausybės žinios, kitą dieną pradėti darbą, klausiame centro vadovo. Jo teigimu, šiuo metu neįleidžiamas maksimalus galimas žmonių skaičius, kiekis bus didinamas palaipsniui.

Užlietiems kaimams atminti – „Marių polio“ projektas: miestelis galėtų plūduriuoti ant vandens. Kauno mariose nuskendusių kaimų vietose: vėl atgijęs gyvenimas, veikiantis edukacijos centras, viešbutis, kavinė – tokį ant vandens plūduriuojančio miestelio projektą parengė architektūros studentas Aistis Stalaučinskas. Plačiau apie jį – Kristina Karlonė.

„Miško sanitarais“ vadinami geniai: gamtininko teigimu, šie paukščiai gelbsti medžius. Pasikalbėkime apie gamtą: šį kartą dėmesio centre – miško sanitarais vadinami geniai. Ar jie gelbsti ar kenkia medžiams, klausiame gamtininko Almanto Kulbio.

Vokiečių tautos patirtis karo metu aprašiusi Nora Krug: kodėl negalime mylėti savo šalies ir kartu atsigręžti į jos politinę praeitį? Knygų autorė ir iliustruotoja Nora Krug – vokietė, jau beveik dvidešimt metų gyvenanti Niujorke. Prieš porą metų ji parašė knygą „Heimat“, kurioje tyrinėja savo šeimos ir vokiečių tautos patirtis per Antrąjį pasaulinį karą. Knygoje nagrinėjama, kas yra kaltė ir atsakomybė bei daug kitų temų. Apie neseniai lietuviškai pasirodžiusią knygą – pokalbis su autore išskirtiniame interviu LRT TELEVIZIJAI.

Lietuvių kalbos ir kultūros žiemos kursai: užsieniečiai saitus su šalimi įprasmina prabildami lietuviškai. Jau kelintus metus VDU organizuoja lietuvių kalbos ir kultūros žiemos kursus užsieniečiams, norintiems išmokti lietuvių kalbos. Per 120 studentų mokėsi ir kalbos, ir pažino mūsų kultūrą. Apie juos pasakoja kursų studentė Agathe Kazakevičius ir kursų vadovė Vilma Leonavičienė.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau