Panorama. ES patvirtino „AstraZeneca“ vakciną, o SAM pristatė nuo liepos pradedamą masinio skiepijimo planą

Europos Sąjunga patvirtino ir trečią, „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto vakciną. Bet nors Europos vaistų agentūra leido ją naudoti visiems suaugusiems, Vokietija rekomenduos skiepyti tik asmenis iki 64-erių, dėl kitų esą trūksta duomenų.

Pagal atnaujintą vakcinavimo nuo COVID-19 planą, masinį skiepijimą Sveikatos apsaugos ministerija planuoja pradėti liepą.

Po gausaus snygio jau ketvirta para elektros vis dar laukia tūkstančiai vartotojų, ir kol kas neaišku, kada ją turės. Varėnos rajone – ištisi kaimai, kur medžiai nutraukę elektros laidus. Situaciją gerintų miškingiausiose vietose pakloti požeminiai kabeliai. Tačiau elektros skirstymo tinklą valdanti įmonė sako, kad tai atsieitų milijardus, todėl elektra gyventojams brangtų daugiau nei dvigubai.

Prezidento sprendimas neskirti buvusių ministrų ambasadoriais toliau kelia aistras. Gitano Nausėdos teigimu, reikia siekti depolitizuoti diplomatiją, o ką tik kadenciją baigusiems ministrams Linui Linkevičiui ir Raimundui Karobliui – politiškai atvėsti. Buvęs ministras ir ambasadorius Petras Vaitiekūnas tokį prezidento sprendimą vadina klaida, Ažubalis, taip pat vadovavęs Lietuvos diplomatijai, jį palaiko.

Šilalės medikai pradėti skiepyti antrąja vakcinos nuo koronaviruso doze. Būtent šiandien į Šilalę planavo atvykti ir greitosios medicinos pagalbos paslaugas šiame rajone teikiančios bendrovės „Ambulansas“ vadovas bei jo šeimos nariai, sausio 7 vieni pirmųjų ne pagal eilę gavę skiepus.

„Thermo Fisher Scientific Baltics“ Vilniuje pastatė ir įrengė 5,5 tūkst. kvadratinių metrų ploto gamybinį pastatą, tam buvo skirta 40 milijonų eurų. Tai leido sukurti beveik 150 naujų darbo vietų bei padidinti reagentų gamybą ir tiekimą kompanijoms, vystančioms mRNR technologija grįstas vakcinas ir terapijos preparatus – tarp jų ir vakcinas nuo COVID-19.

Europos šalys toliau uždaro sienas ir nutraukia skrydžius – bando saugotis nuo pavojingųjų koronaviruso atmainų, kurios vis dažniau vadinamos antrąja pandemija.

Lenkijos policija skelbia, kad per protestus prieš įsigaliojusį beveik visišką abortų draudimą, sužeisti du pareigūnai, trims šimtams dalyvių surašyti protokolai dėl karantino pažeidimo.

Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) laikinai vadovaus Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius. Taip nusprendė posėdžiavusi partijos taryba.

Karantino paveikta Lietuvos ekonomika pernai susitraukė, bet mažiau nei prognozuota.

Sergančiuosius COVID-19 gydantys medikai atokvėpio dar neturi. Tačiau kai kurių ligoninių COVID-19 skyriuose pastaruoju metu mažėjant pacientų, mažinama ir lovų, medikai grįžta dirbti į skyrius, planuojamos operacijos, daugiau teikiama kontaktinių medicinos paslaugų.

Lietuvos mokslininkai siūlo sprendimą širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems pacientams. Jie sukūrė specialius išmaniuosius marškinėlius, kurie padėtų stebėti širdies darbą.

Kauno savivaldybei rengiantis Linkuvos dvaro teritoriją perimti visuomenės poreikiams, čia apleistus pastatus turinčios bendrovės vadovas žada bylinėtis – sako, bendrovės turtą norima nusavinti, nors patys valdininkai esą dešimtmečiais jam neleido tvarkytis. Kauno meras sako, dvaro teritorija saugomas paveldas ir jokių naujų pastatų čia nebus.

Namo Pylimo gatvėje Vilniuje vitrinoje eksponuojama grupinė paroda, kurioje savo darbus pristato 6 Lietuvos skulptoriai.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau