Laba diena, Lietuva. Ar prezidento vakcinavimo lūkesčiai pagrįsti?

Konfliktas tarp Europos Sąjungos ir „AstraZeneca“ kompanijos dėl COVID-19 vakcinų įsibegėja. Jungtinės Karalystės vaistų kompanija susikivirčijo kam turi pirmiausia būti skirtos itin didelės svarbos vakcinos.

Norvegija trečiadienį paskelbė, kad uždarys sienas beveik visiems nerezidentams, siekdama išvengti labai užkrečiamų naujų koronaviruso padermių plitimo.

Masinį visuomenės nuo koronaviruso vakcinavimą Sveikatos apsaugos ministerija planuoja pradėti liepą, o iki tol tikimasi paskiepyti žmones, esančius keliose dešimtyse skirtingų prioritetinių grupių.

Miškininkai pastebi, kad šiemet pušų ir eglių kankorėžių derlius mažesnis. Šalies sėklinių medžių plantacijose, genetinių draustiniuose, sėklinių medynuose surinkti kankorėžiai jau pradėti aižyti, taip paruošiant sėklas miškams. Iki pavasario planuojama išaižyti apie 50 tonų kankorėžių.

Išmanios vairavimo sistemos, tokios kaip automatinis stabdymas, greičio reguliavimas ar eismo juostos laikymosi sistema – jau įprasti dalykai naujuose automobiliuose. Vis dar retenybė išvysti automobilį be vairuotojo. Buvo žadama, kad tokie automobiliai padarys revoliucija transporto rinkoje, tačiau ji kol kas dar neįvyko. Kodėl?

Lietuvos mokslininkai pasiūlė sprendimą širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems pacientams. Sukūrė specialius išmanius marškinėlius, kurie padėtų stebėti širdies darbą.

Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo mokslininkai pirmieji Lietuvoje išvedė dvi naujas putinų veisles ir sako, kad šis augalas ypač turėtų sudominti ūkininkus.

Ved. Rasa Tapinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau