Laba diena, Lietuva. Snygio padariniai: vieniems tenka verstis be elektros, kiti kuria sniego skulptūras

ESO duomenimis, dėl per gausaus pastarųjų parų snygio be elektros iki šiol yra like apie 17 tūkst. namų ūkių. Daugiausia jų – Vilniaus apskrityje. Teigiama, jog dabar didžiausias prioritetas atstatyti elektros tiekimą tiems, kurie be jo yra likę ilgiausiai. Apie LRT TELEVIZIJOS „Laba diena, Lietuva“ eteryje – pokalbis su ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktoriumi Virgilijumi Žukausku. Specialisto teigimu, trečdalis visų elektros nutrūkimų yra pakartotiniai.

Viena iš labiausiai nuo snygio nukentėjusių vietų – Vilniaus rajone esanti Nemenčinė: pušynų apsuptose gyvenvietėse žmonėms teko mokytis gyventi be elektros. Kaip gyventojams sekasi laukti atstatyto elektros tiekimo ir kas labiausiai pravertė, klausiame jų pačių.

Gausus sniegas pažadino ir gyventojų meno gyslelę. Kuriamos ne tik įspūdingo dydžio skulptūros, bet ir šmaikštūs kūriniai. Su jų autoriais Biržuose ir Panevėžyje kalbėjosi kolegė Vesta Tizenhauzienė.

Vokietijos vyriausybė turėtų paskelbti apie sienų kontrolės griežtinimą: šalies virusologai teigia, kad toks žingsnis yra būtinas siekiant suvaldyti koronaviruso atmainų plitimą. Pranešama, jog šalies kanclerė Angela Merkel savo partijos nariams įsakė, jog skrydžių ribojimai turėtų užkirsti kelią lengvai iškeliauti kur tik panorėjus. Karantinas Vokietijoje yra paskelbtas iki vasario vidurio. Apie nutarimus šalyje pasakoja LRT bendradarbis Mindaugas Savickas.

Didžiąją dalį praeitų metų Lietuva praleido karantine – tai reiškia, jog vaikai daugiau laiko buvo namuose, deja, pranešimų apie pažeidžiamas vaiko teises nuo užpernai padaugėjo penktadaliu. Apie situaciją kalbamės su Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktore Ilma Skuodiene, kuri pabrėžia regioniškumo problemą.

Apžvalgininkas Rimvydas Valatka socialiniuose tinkluose pasidalino nuomone, jog „Davoso pasaulio ekonomikos forumą“ reikėtų pervadinti į „Davoso žmonių nuodijimo forumą“ – forumo rengėjai tribūną Vladimirui Putinui suteikė netrukus po to, kai jo nurodymu buvo nuodytas, o nepasisekus į kalėjimą uždarytas Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas. Kokią žinią pasauliui siunčia forumo rengėjai leisdami pasisakyti Putinui, bei koks yra ES ir Rusijos santykis prieš priimant sprendimus dėl Navalno įkalinimo klausiame VU TSPMI direktorės Margaritos Šešelgytės.

Nors pirmasis šių metų mėnesis dar nesibaigė, tačiau jau stebina istoriškai netikėtais įvykiais finansų rinkoje. Finansų ekspertas, „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis jau prieš kurį laiką sukritikavo JAV akcijų rinkoje vykstančius procesus: kas vyksta su įvykių epicentre atsidūrusiu kompiuterinių žaidimų tinklu „GameStop“, klausiame jo paties.

Žiemą gaivinančius gėrimus pakeičia karšti, kurie padeda ne tik atsipalaiduoti, atgauti energiją, bet ir tinkamai pasirūpinti organizmu. Specialistų patarimai renkantis karštus gėrimus.

Ved. Rasa Tapinienė.