Laba diena, Lietuva. Šalį užklojo sniegas, kokio nebuvo jau seniai: kelininkai prašo apsišarvuoti kantrybe

Po darbingos nakties kelininkai praneša, kad laukia dar dvi sunkios ateinančios paros – sniego tik daugės. Daugiausia jo yra pietų ir pietryčių rajonuose. Sniego danga kai kur siekia ir 25 centimetrus, manoma, kad sniego tik daugės, tad jo danga gali siekti ir 45 centimetrus. Kokia situacija dabar – domėjosi reporterė Jūratė Anilionytė.

Panevėžyje per parą prisnigo beveik 10 centimetrų, sinoptikai prognozuoja, kad sniegas kris dar artimiausias dvi paras. Apie situaciją mieste pasakoja „Panevėžio specialaus atotransporto“ atstovas Sigitas Vainauskas.

Gyventojų skambučių dėl nepravažiuojamų kelių sulaukia ir sostinės kelininkai, tačiau „Grinda“ prašo apsiginkluoti kantrybe ir turėti supratimo, mat prioritetas bus teikiamas pagrindinėms arterijoms, o sostinės valdžia į kovą su sniegu kviečia ir gyventojus.

Antradienio rytą Estijos parlamente prisiekė naujoji vyriausybė, vadovaujama premjerės Kajos Kallas. Apie tai daugiau – užsienio naujienų redaktorius Aurimas Piečiukaitis.

Politinė krizė Italijoje. Jau du balsvimus dėl pasitikėjimo praėjusič savaitę atlaikęs premjeras Giuseppe Conte įteikė atsistatydinimo pareiškimą, bet šis žingsnis plačiai laikomas tik taktiniu manevru pakeliui į kitą jo vyriausybę. Apie tai daugiau pasakoja Italijoje gyvenanti žurnalistė Neringa Budrytė.

Nors didieji Lietuvos miestai jau nupuošė Kalėdų egles, tačiau Panevėžys dar neskuba to padaryti. Kodėl Aukštaitijos sostinė dar neatsisveikina su egle ir kada ketina tai daryti, domėjosi kolegė Vesta Tizenhauzienė.

Socialdemokratų partijos taryba turi apsispręsti dėl laikinojo vadovo. Didžiausia šalyje, tačiau reitinguose į 5 proc. ribą smunkanti partija išgyvena krizę. Ketverius metus vadovavęs partijai, Gintatutas Paluckas atsistatydino nepalikęs pavaduotojo. Apie tai, ar partijoje yra lyderis, galintis prikelti socialdemokratus, pasakoja politologė Jūratė Novagrockienė.

Šią savaitę visos ministerijos teikia savo siūlymus, kaip palengva išeiti iš karantino. Jeigu atvejų mažės, svarstoma, kad jau nuo vasario vidurio bus leidžiama susitikti dviems namų ūkiams, atnaujinama daugiau planinių operacijų, svarstoma ir atnaujintą kontaktinį arba mišrų ugdymą pradinukams ir galbūt bus leista atverti durims ir kai kurioms parduotuvėms. Apie tai daugiau – ekonomikos ir inovacijų vieministras Vincas Jurgutis.

Lietuvoje intensyviaii sninga jau daugiau nei puse paros. Pavasariškais orais mėgaujasi tik Vakarų Lietuvos ir kai kurie Žemaitijos regionai. Storiausia sniego danga, pasak sinoptikų, yra Varėnoje, Vilniuje. Ugniagesiai sulaukė dešimčių iškvietimų šalinti nuvirtusius medžius, kai kur juos teko traukti nuo automobilių. Dėl gausaus sniego, apie 19 tūkst. vartotojų liko be elektros. Pasak ESO, daugiausia gedimų fiksuojama Alytaus, Druskininkų, Varėnos ir Lazdijų rajonuose, kur jau parą siaučia pūga.

Ved. Rasa Tapinienė.