Labas rytas, Lietuva I d. Kokias globos namų žaizdas atvėrė pandemija?

Tinklaraštininkė skatina kūrybišką požiūrį į šildančius prieskonius: jie – ne tik kepiniams. Legendos byloja, kad kadaise cinamonas buvo brangesnis už auksą. Bet ne apie pinigus šį kartą, o apie cinamono ir kitų žiemiškų, šildančių prieskonių naudingąsias savybes ir vartojimą.

UNESCO pripažintų šveicariškų mechanizmų magija, prikelianti praėjusio amžiaus šarmą. Jūros kalnuose, vingiuojančiuose palei Prancūzijos ir Šveicarijos sieną, įsikūrusios dirbtuvės. Jose gimsta vieni labiausiai vertinamų ؘ– šveicariški laikrodžiai ir kitokie mechaniniai kūriniai. Dabar tai oficialiai pripažįstama pasauliniu paveldu – UNESCO mechaninius Šveicarijos laikrodžius ir mechanikos meną įtraukė nematerialiojo kultūros paveldo sąrašą. O kaip atrodo automatonų kūrėjo darbas iš arti, pasidomėjo kolegos.

Gydytojas po ligų pataria neskubėti grįžti prie darbų: pora poilsio dienų gali laimėti kelias savaites sveikatos. Fizinė ir psichologinė būklė karantino metu pakriko daugeliui. Kaip galime sau padėti? Kalbinamas šeimos gydytojas Valerijus Morozovas.

Prancūzijos Alpėse – tradicinis sniego skulptūrų konkursas. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ komanda siūlo nukeliauti į Prancūzijos Alpes. Jose praėjo sniego skulptūrų konkursas. Pasigrožėkite.

Profesorius apie pandemijos atvertas globos namų žaizdas: jos tapo lyg humanitarinių krizių židiniais. Pastebima, kad pandemija atvėrė globos namų žaizdas. Kokias? Pokalbis apie tai su socialinės apsaugo ir darbo ministre Vilma Augiene ir VDU profesoriumi Jonu Ruškumi.

Ryto klausimas: kokia dar profesionalia veikla užsiėmė aktorius Paulas Newmanas? Šia dieną gimė legendinis amerikiečių aktorius Paulas Newmanas. Kokia veikla jis dar profesionaliai užsiėmė?

Teksasiečių Kalėdų eglutės – kopoms atstatyti. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ – tradicinis siužetas iš užsienio.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau