Laba diena, Lietuva. Ekstremalių situacijų komisija siūlo Vyriausybei pratęsti karantiną dar mėnesiui

Dalis nuo Aliaksandro Lukašenkos režimo į Lietuvą bėgančių baltarusių pateko į Lietuvoje veikiančių tautiečių pinkles. LRT Tyrimų skyriaus surinkti duomenys rodo, kad aukas iš lietuvių rinkusios VšĮ „Dapamoga“ vadovės verslas pelnėsi iš pabėgėlių apgyvendinimo. Siekiant gauti pinigų iš baltarusius remiančių fondų, buvo kuriamos fiktyvios nuomos sutartys, klastojamos Lietuvos medikų pažymos bei įmonių vadovų parašai. Pasinaudojant humanitariniu koridoriumi į Lietuvą viliojami ir ekonominiai migrantai. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ plačiau apie tyrimą pasakoja LRT Tyrimų skyriaus žurnalistės Indrė Makaraitytė ir Rūta Juknevičiūtė.

Italija paskelbė ketinanti imtis teisinių priemonių prieš farmacijos kompaniją „Pfizer“ ir „AstraZeneca“ dėl vėluojančių vakcinų nuo COVID-19 pristatymo. Panašius įspėjimus gamintojams yra išsakiusi ir Europos Sąjunga. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pokalbis apie tai su Užsienio naujienų redaktore Jolanta Paškevičiūte.

Panevėžietė veterinarijos gydytoja ėmėsi savanoriškos veiklos – priglaudžia ir gydo sužeistus laukinius paukščius ir gyvūnus. Moters ūkyje jėgas atgauna ne tik gulbės, balandžiai, bet ir į raudonąją knygą įrašyti sparčnuočiai.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – tradicinis politologo Lino Kojalos įžvalgos apie politinius įvykius pasaulyje.

Europarlamentaras Juozas Olekas teigia, kad artėjančiuose Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko rinkimuose pretenduos pakeisti dabartinį LSDP lyderį Gintautą Palucką. J. Oleko teigimu, pretenduoti į partijos pirmininkus jį ragina keli LSDP skyriai, o jis, savo ruožtu, esą matydamas G. Palucko taip ir nesutelktą socialdemokratų bendruomenę, sutikęs tą daryti. Plačiau apie tai – pokalbis LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ su Juozu Oleku.

Tęsiame reportažų ciklą apie nacionalinės kultūros ir meno premijų laureatus. Muzikologė Rūta Stanevičiūtė premija įvertinta už muzikos kultūros modernėjimo viziją ir kritinės minties atvirumą. Stanevičiūtė sako, visi jos darbų – knygų, muzikinių programų, festivalių, su kuriais teko bendradarbiauti, rengiant koncertų ciklus, centre – modernioji miestų kultūra, muzikos apraiškos moderniojoje miesto kultūroje. Todėl pokalbiui pašnekovė siūlo pasivaikščioti po Vilnių ir pakitusias jo erdves.

Ved. Rasa Tapinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau