Laba diena, Lietuva. Kokių teigiamų postūmių ir idėjų atnešė pandemija?

Pandemija – ne tik didelių nuostolių, bet ir tam tikrų postūmių metas. Lietuvos mokslininkai sukūrė COVID-19 antikūnų testą, kuriuo pasinaudoti, tikimasi, jau po kelių mėnesių bus galima ir namų sąlygomis. Apie tai, kaip jie veikia – reportaže.

COVID-19 skatina mokslo pažangą. Apie tai, kokiose srityse pasižymėjo Lietuvos mokslininkai pasakoja VU Gyvybės mokslų centro direktorius prof. dr. Gintaras Valinčius.

Gyvenimas pasibaigus JAV prezidento kadencijai. Apie tai, kokios privilegijos laukia ir ką galėtų veikti kadenciją baigęs Donaldas Trumpas, pasakoja užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius.

Sukėlusi begalę problemų, pandemija visgi atnešė teigiamų postūmių ir idėjų. Ir nors tai nėra visiška naujiena – QR kodas, pandemijos metu, tapo svarbus ir aktualus. Daugiau apie pandeminę QR kodo revoliuciją pasakoja reporterė Jurgita Čeponytė.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako kol kas nematantis galimybės buvusius užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrus Liną Linkevičių ir Raimundą Karoblį skirti ambasadoriais Vašingtone ir Briuselyje. Pasak prezidento, jiems reikalingas politinio atšalimo laikotarpis. Tuo tarpu Petro Gražulio nenori kultūros pasaulis, socialdemokratai sukasi nuo partijos pirmininko Gintauto Palucko. Kas tai – asmeninės politikų bėdos ar gilesnės problemos, pasakoja politologė Rima Urbonaitė.

Karantinas – puikus laikas atsinaujinti, sako Nacionalinio dailės muziejaus vadovas Arūnas Gelūnas. Muziejus pristatė naują logotipą ir rengia specialią suvenyrų liniją. Naujai pažvelgti į muziejuose veikiančias parduotuves valstybines kultūros įstaigas paskatino MO muziejus, jau pirmą atidarymo dieną lankytojams pasiūlęs ir modernią parduotuvę. Autorinių dovanų linijas pradėjo kurti ir galerijos.

Lietuvoje pradėti dresuoti pirmieji šunys pagalbininkai. Jie mokomis padėti žmonėms su negalia. Šunys mokomi tempti neįgaliojo vežimėlį, iškviesti pagalbą, atpažinti gresiantį epilepsijos priepuolį ar įspėti kada laikas vaistams sergant cukriniu diabetu. Kaip vyksta šunų dresavimas neįgaliesiems domėjosi reporterė Kristina Karlonė.

Kofeino gausu ne tik kavoje ar arbatoje, jo yra net ir šokolade. Lietuvos mokslininkų tyrimas atskleidė, kad kavos gėrimus vis dažniau ima vartoti jaunesnio amžiaus žmonės. Apie kofeiną ir jo poveikį organizmui – reportaže.

Ved. Guoda Pečiulytė.