Panorama. Menininkai kreipiasi į Seimą prašydami iš kultūros komiteto pašalinti Gražulį (su vertimu į gestų k.)

Pirmąją darbo dieną naujasis JAV prezidentas Joe Bidenas pasirašė 15 įsakų bei kitų direktyvų, atšaukiančių pirmtako vykdytas politikas. Tarp Bideno priimtų sprendimų – Amerikos grįžimas į Paryžiaus klimato susitarimą bei pasitraukimo iš PSO sustabdymas.

Ekspertai neatmeta, kad judėjimo ribojimai šalyje liks ir vasarį. Jei susirgimų ir toliau mažės, vyriausybė mėnesio pradžioje galbūt imsis svarstyti laisvinti judėjimą tarp žiedinių savivaldybių.

Mažesnės savivaldybės nuo koronaviruso jau skiepija vyresnius nei 80 metų bei lėtinėmis ligomis sergančius senjorus. Vyresnius nei 65 metų žmones savivaldybės skiepyti planuoja vasarį.

Europos Sąjungos narės preliminariai susitarė dėl galimybės visame 27 narių bloke pripažinti bet kurioje jos valstybėje atliekamų koronaviruso antigenų testų rezultatus.

Ministrė pirmininkė su tarptautinės ledo ritulio federacijos prezidentu aptarė galimybę perkelti dalį Pasaulio čempionato kovų iš Baltarusijos į Lietuvą.

Seimo nario mandato atsisakyti norintis Antanas Guoga kol kas lieka parlamente. Kadangi jis neatvyko į Vyriausiąją rinkimų komisiją, ši mandato panaikinti negalėjo. Tačiau Seimo nario įgaliojimų Guoga gali netekti, jei būtų surengta apkalta.

Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje griežtai smerkia Rusijos elgesį ir Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno bei jo rėmėjų sulaikymą, taip pat pasikėsinimą jį nužudyti.

Po to, kai iš Vokietijos, kur gydėsi po apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičok“, grįžęs Aleksejus Navalnas buvo uždarytas už grotų ir jo laukia dar vienas teismas, Kremliaus kritiko komanda išplatino beveik dviejų valandų filmą apie Putino rūmus.

700 menininkų reikalauja Petrą Gražulį šalinti iš Seimo Kultūros komiteto. Pasak pasirašiusiujų, Gražulis netinkamas būti komiteto nariu dėl kompetencijos ir asmeninės kultūros stokos.

Savivaldybės nevykdančios vyriausybės įpareigojimo paskirti sveikatos priežiūros įstaigas, teiksiančias paslaugas nuteistiesiems pataisos namuose kviečiamos į teismą. Savivaldybių vadovai tikina, kad net ir teismui įpareigojus, gydytojų neatsiras.

Lygiai po metų, sausio 21 dieną, Kaunas taps Europos kultūros sostine.

Paskelbti Tarptautinių klasikinės muzikos apdovanojimų laureatai. Geriausių garso ir vaizdo įrašų operos kategorijoje geriausiu išrinktas Kamilio Sensanso operos „Sidabrinis varpelis“ įrašas, kuriame dainuoja ir Edgaras Montvidas.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau