Vyriausybę svarstys, ar galima būtų švelninti karantiną. Viešojoje erdvėje dėl to ginčijosi mokslininkai ir medikai, šia tema – pokalbis LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ su Lietuvos vyriausiąja epidemiologe Loreta Ašokliene.
Pirmąją šių metų savaitę Lietuvos gyventojų mobilumas toliau mažėjo – judėjimas į prekybos centrus ir pramogų vietas iš esmės nukrito į pirmojo karantino pradžios lygį, tačiau žmonės dažniau nei pernai pavasarį lankosi maisto parduotuvėse ir vaistinėse. Apie mobilumą Lietuvoje LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbinamas Policijos departamento vadovas Ramūnas Matonis.
Apie visuomenės savijautą per karantiną – pokalbis LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ su dr. Jurgita Lazauskaite-Zabielske.
Rusijos opozicijos veikėjas Aleksejus Navalnas pirmadienį tebelaikomas Maskvos policijoje po jo dramatiško sulaikymo sostinės oro uoste. Jo advokatė praneša, kad teismo posėdis dėl tolesnių kardomųjų priemonių vyksta Chimkų rajono nuovadoje, kur ir laikomas opozicionierius, rašo „Meduza“. Plačiau apie tai pasakoja LRT užsienio naujienų redaktorius Vykintas Pugačiauskas.
Kaune savivaldybė kasmet skiria lėšų paveldo objektams tvarkyti – parama siekia ir iki pusės reikalingos sumos. Ar daug paveldo objektų savininkų dalyvauja tokioje programoje?
Rusijos opozicijos veikėjas Aleksejus Navalnas pirmadienį tebelaikomas Maskvos policijoje po jo dramatiško sulaikymo sostinės oro uoste. Jo advokatė praneša, kad teismo posėdis dėl tolesnių kardomųjų priemonių vyksta Chimkų rajono nuovadoje, kur ir laikomas opozicionierius. Apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – politologo Lino Kojalos komentaras.
Tęsiame pasakojimų ciklą apie Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijų laureatus. Architektas Gintaras Balčytis įvertintas už miestui ir žmogui atvirą architektūrą. Architektas sako, kad geras tas pastatas, kuris dera su aplinka ir turi scenarijų. Jis pripažįsta, kad architekto darbe romantikos mažai, atstakomybės daug, o dažnas užsakovas dabar nori „pigiai ir greitai“.
Kuršių nerijoje šiomis dienomis prasidėjo miško kirtimo darbai. Aplinkosaugininkai aiškina, kad kertamos brandžios pušys, kurios turėtų padėti apsaugoti nuo kurį laiką Kuršių neriją kankinusių ir alinusių gaisrų.
Ved. Guoda Pečiulytė.
Kitos nuorodos: