Stilius. Šokantis aktorius Arnoldas, filosofiškas Lukrecijos žvilgsnis į save ir skaudžios Vitkaus netektys

LRT TELEVIZIJA

2021.01.16 19:30

Nors aktoryste Arnoldas susidomėjo ankstyvame amžiuje, gerais pažymiais baigęs mokyklą, siekdamas aukštojo mokslo pirmuoju numeriu įrašė kitą specialybę. Tačiau noras vaidinti nugalėjo ir patraukė jis į Klaipėdą laikyti stojamųjų į aktorinį.

Lukrecijos patirtis rodo, jog į kūną verta žvelgti filosofiškai, tarsi į švarų popieriaus lapą. Jeigu norite būti sveiki, bent kartais verta pagyventi asketiškai, išsivalyti organizmą, tapti nepriklausomais nuo kenksmingo gyvenimo būdo. Tai suteiks daugiau laisvės ir galios.

Dabar profesorių Kęstutį Vitkų dažniau užtiksi sodyboje nei namuose Vilniuje. Gal todėl, kad čia daug veiklos – ir skauduliai greičiau užsimiršta, ir yra kuo rūpintis. Netekęs sūnaus, o prieš trejus metus ir žmonos Daivos, profesorius dar vis sunkiai vaduojasi iš slegiančių jausmų. Sunkus dabartinis laikas džiaugsmo neprideda, dar labiau nuteikia viso gyvenimo apmąstymams ir prisiminimams, kurie tik paaštrina vienatvę. “Mirties pranašu” kolegų pavadintas profesorius visada tiksliai žino kas kada mirs...

Ved. Violeta Baublienė.