Panorama. Šalyje minima Sausio 13-oji: trys laisvės dešimtmečiai neištrynė netekties skausmo

Lietuva mini Laisvės gynėjų dieną. Žuvusiųjų artimieji pripažįsta, kad trys dešimtmečiai neištrynė nei netekties skausmo, nei prisiminimu. Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas pabrėžia, kad Sausio 13-tąją Lietuvoje lūžo sovietų imperija.

Šaltyje pradėta skiepyti antrąja patvirtinta vakcina nuo COVID-19. „Moderna“ skiepais pirmieji skiepijami Kauno poliklinikos medikai, globos namų gyventojai. Savivaldybės teigimu, dveji globos namai skiepytis atsisakė. Skiepijimas kita – „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcina iš vienos siuntos buvo laikinai sustabdytas.

Antanui Guogai pranešus, kad palieka Seimą, kilo klausimų dėl tikrųjų tokio žingsnio motyvų. LRT žiniomis, gali būti taip, kad atsisakyti Seimo nario mandato politiką paskatino vis dar aktyvus dalyvavimas versle, kuris, pagal Konstituciją, Seimo nariams draudžiamas.

Baltarusijos energetikos ministerija skelbia, kad atominės elektrinės Astrave pirmasis reaktorius ėmė veikti visu pajėgumu. Tai – paskutinis reaktoriaus bandymų etapas prieš komercinės elektros gamybos pradžią. Vis dėlto, energetikos ministro teigimu, Lietuvai nepavyko užtikrinti elektrinės boikoto – jos pagaminama elektra į Lietuvą patenka, čia yra naudojama, ir už ją sumokama Latvijos biržoje.

Jungtinėse Valstijose Atstovų rūmai jau per artimiausias valandas gali pradėti antrąją Donaldo Trumpo apkaltą. Vienintelis kaltinimas kursčius maištą įstatymų leidėjams jau pristatytas, jį remia ir vis daugiau respublikonų, net kai kurie partijos lyderiai.

Naująją Estijos vyriausybę bandys sudaryti opozicinių liberalų lyderė Kaja Kallas, kai premjeras Jūris Ratasas atsistatydino dėl prokurorų pateiktų korupcijos kaltinimų jo Centro partijai. Kokia bus kita koalicija, neaišku, bet joje, ko gero, nebeliks kraštutinių dešiniųjų.

Ved. Marijus Žiedas.

js/mediateka-article-js