Laba diena, Lietuva. Kaip artėjantis šaltis paveiks gyvūnų gyvenimą?

Tęsiamas šalies globos namų gyventojų ir darbuotojų skiepijimas nuo COVID-19. Vieni pirmųjų Šiaurės Lietuvoje šiandien paskiepyti Šiaulių globos namai. Čia atsisakiusių vakcinos nebuvo, o kiekvienas paskiepytas pasitiktas plojimais. Senjorai sako, kad skiepai į jų gyvenimus įneš taip lauktos ramybės.

Kaune pradedama skiepyti vakar gauta „Modernos“ vakcina – tai pirmoji šios vakcinos siunta, pasiekusi Lietuvą. Pirmi skiepijami mobiliajame patikros punkte, karščiavimo klinikoje ir kituose karštuose taškuose dirbantys medikai, taip pat vykstama į socialinės globos įstaigas ir slaugos ligonines.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė teigia, kad ši kadencija išsiskiria tuo, jog tik pradėję dirbti vienas po kito du parlamentarai atsisakė mandatų: „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, lapkričio pabaigoje, su Darbo partija į Seimą patekęs, Antanas Guoga vakar pareiškė padedantis mandatą. Pasak apžvalgininko Vytauto Bruverio, tokio žingsnio iš Guogos buvo galima tikėtis, ypač po to, kai negavo jokio posto. Politologės Gabrielės Burbulytės teigimu, šioje kadencijoje tai gali būti dar ne paskutinis mandato padėjimas.

Estijos premjeras Juri Ratas anksti trečiadienį atsistatydino, teisėsaugai pareiškus įtarimus korupcija jo Centro partijai keletui jos aukšto rango narių, siejamų su nekilnojamojo turto plėtros projektu Talino uosto rajone. Plačiau apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakoja Vaidas Matulaitis.

Sinoptikams prognozuojant šaltesnius orus, gyvūnų globėjai rūpinasi žiemoti likusiais vandens paukščiais. Didžiausia grėsmė jiems pradėjus šalti vandens telkiniams, kai ieškant maisto vandenyje gali užšalti jų snapai. Žiemojančiomis gulbėmis ir antimis besirūpinantys gyvūnų globėjai sako, kad kai kuriems jau nustatyta ir paukščių gripo atvejų.

Italijos prasidėjo „'Ndrangheta“ mafijos teismas. Tokios bylos šalis neregėjo 30 metų. Plačiau apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakoja užsienio naujienų redaktorius Tadas Paškevičius.

Per karantiną blogėja vaikų sveikata. Ekspertai sako, kad tai ne tik dėl nesveiko ir greito maisto, bet taip pat prie prastėjančios sveikatos prisideda ir fizinio aktyvumo stoka. Kaip spręsti šią problemą? Į atsakymą atsako gydytoja dietologė Kristina Jasmontienė.

Iš 14 Lietuvoje gyvenančių šikšnosparnių rūšių, net dešimt lieka žiemoti, todėl neretai žmonės šiuos gyvūnus miegančius aptinka rūsiuose, ventiliacijos angose. Ką daryti, aptikus jį žiemojantį, pasakoja gamtininkas Deividas Makavičius.

Ved. Rasa Tapinienė.