Klauskite daktaro. Raudonojoje zonoje dirbančių savanorių liudijimai iš pirmų lūpų bei kaip išgyventi karantiną

Ar išdrįstumėte neatlygintinai dirbti ligoninės skyriuje, kuriame dirba sunkiausia COVID-19 forma sergantys ligoniai? Vienas po kitą visuomenę pasiekia ligoninių, socialinės globos įstaigų pagalbos šauksmai – be savanorių pagalbos įstaigos pilnavertiškai tęsti veiklos nebegalėtų. Šį vakarą LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ – savanorių liudijimai iš pirmų lūpų.

COVID-19 labai greitai susargdino net trečdalį Jotainių socialinės globos namų gyventojų – nemaža dalis darbuotojų atsidūrė arba ligos patale, arba izoliacijoje. Apie situaciją šioje įstaigoje LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ pasakoja įstaigos socialinio padalinio vadovė Inga Banaitė.

Vienas iš pirmųjų, savanoriu anketą užpildęs dar gruoždio viduryje – verslininkas, šaulys Augustas Žukauskas, dirbantis raudonojoje zonoje. Verslininkas teigia, kad labiausiai įsiminė pirmosios savanoriavimo valandos, o vėliau mirtys tapo tik statistika. Daugiau apie savanoriavimo patirtis – pokalbyje.

Šiam savanoriui apsisręsti padėti buvo nesudėtinga – jis pats COVID-19 infekcija jau persirgo. Buvęs rankinio čempionas tik sužinojęs, kad reikalingi savanoriai, nedvejodamas surinko numerį ir užsiregistravo. Daugiau apie Vaidoto Vilučio patirtis – pokalbyje.

Karantinas – užsitęsusi situacija. Visą laiką leidžiant su artimaisiais pradeda jaustis trintis, rutina ima ypatingai varginti. Pirmojo karantino metu padaugėjo skyrybų bei buitinių konfliktų. Mokyklinio amžiaus vaikų tėvus iš kantrybės veda ir nuotolinis mokymas. Žmonės, gyvenantys vienas dėl kito, ima „ėsti“ vienas kitą, neturėdami kur išlieti susikaupusių emocijų. Garsiausi Lietuvos žmonės LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ dalijasi patirtimi ir patarimais, padėsiančiais išgyventi karantiną.

Programa apie sveikatą. Ved. Alvydas Unikauskas, Jurgita Plisienė, Karolina Mondeikaitė-Liepa.