Labas rytas, Lietuva II d. Socialinio verslo įkūrėja: linkiu, kad jaunuoliai rastų visas galimybes, kurios jų laukia

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ II d.

Socialinio verslo įkūrėja: linkiu, kad jaunuoliai rastų visas galimybes, kurios jų laukia

Pasvalyje įsikūręs socialinis verslas „Socialinė iniciatyva“ stengiasi suteikti daugiau galimybių Lietuvos miestelių ir kaimų jaunimui. Mobilios jaunimo darbuotojų komandos, kurios įsilieja į vietos bendruomenes ir praskaidrina ne tik jaunuolių, bet ir kitų bendruomenės narių kasdienybę. Pokalbis su socialinio verslo „Socialinė iniciatyva“ įkūrėja, vadove Viktorija Gaspariūnaite.

„Draugystė veža. Stipresni už virusą“: kuo daugiau sužinai apie negalią tuo labiau išauga bendrystė

„Draugystė veža“ komanda kūrė šį projektą kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Sandra, Jolanta ir Viktoras – trys skirtingas negalias turintys žmonės sugalvojo linksmus iššūkius ir pakvietė žymius Lietuvos žmones juos įvykdyti. Projekto herojai pripažįsta, kad už bet kokį iššūkį kur kas svarbesnis yra bendravimas, galimybė pažinti žmogų, nepaisant jo negalios. Užsimezgusi draugystė yra stipresnė už visus virusus. Reportaže iššūkius bando įgyvendinti Lietuvos laidų vedėja, žurnalistė ir kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson, aktoriai Mantas Vaitiekūnas bei Mindaugas Papinigis.

Dvarų kultūros tyrinėtoja: dažnas nežino kaip teisingai dvarus perskaityti

„Daug sudedamųjų“, – teigia Lietuvos dailės istorikų draugijos projekto „Dvarų dėlionė“ autoriai. Pokalbis su Lietuvos dvarų kultūros tyrinėtoja Kazio Varnelio namų-muziejaus menotyrininkė ir vienos iš „Dvarų dėlionės“ autorių, vadovių Aiste Bimbiryte-Mackevičiene.

Specialistas: emodžiai virsta universalia kalba, leidžiančia susikalbėti net skirtingomis kalbomis kalbantiems žmonėms

Pasaulyje skaičiuojama apie 7000 kalbų. Šį rytą kalbėsime ne apie jas. O apie jų jaunąjį brolį, emodžių kalbą. Kuri jau pelnytai išsikovojo savo vietą kaip kalba virtualioje erdvėje.

LRT RADIJO ekskursija „Kalbanti Sausio 13-osios istorija“ kviečia pakeliauti prisiminimais po lemtingus įvykius

Mūsų laisvė užaugo. Ir tiems, kas prisimena 1991-ųjų sausio įvykius, ir tiems, kas dar nebuvo gimę, LRT siūlo pasivaikščioti svarbiausiais to meto maršrutais. Aplankyti Televizijos bokštą, Spaudos rūmus, tuometę ligoninę, barikadas ir kitas vietas. Specialioje LRT RADIJO ekskursijoje „Kalbanti Sausio 13-osios istorija“ galite susipažinti arba prisiminti tą mūsų laisvei lemtingą sausį. Pakeliui jus lydės prieš 30 metų įrašyti garsai ir istorijos. Plačiau apie tai – reportaže.

Ved. Ignas Krupavičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau