Mūšio laukas. JAV tankistų dėmesys „Žemaitijos“ brigadai, Kremliaus dezinformacija ir dviejų kalibrų ginklai snaiperiams

Gruodį Pabradėje aštuonių mėnesių misiją pradėjo JAV Sausumos pajėgų 8-ojo kavalerijos pulko 2-sis batalionas. „Stallions“- „Žirgais“ – pasivadinęs batalionas yra kombinuotosios ginkluotės kovinis vienetas, turintis dvi tankų „Abrams“ kuopas ir vieną mechanizuotąją kuopą su pėstininkų kovinėmis mašinomis „Bradley“. Be savo pagrindinių užduočių – kovinės parengties stiprinimo ir išorės priešų atgrasymo – amerikiečiai kavaleristai daug dėmesio skirs bendroms pratyboms su Lietuvos kariuomene ir ypač motorizuotąja „Žemaitijos“ brigada.

Lietuvos sprendimas iš Jungtinių Amerikos Valstijų įsigyti universalius sraigtasparnius „Black Hawk“ ir remontuoti turimus pasenusius Mi-8 Slovakijoje tapo dezinformacijos ir manipuliacijos taikiniu. Rusijos propagandiniai šaltiniai menkina naujos Lietuvos KOP sraigtasparnių platformos pasirinkimą ir meluoja, kad senų sraigtasparnių remontas bus vykdomas dalyvaujant Rusijos specialistams.

Reaguodami į pasaulio ginkluotės rinkoje plintančią tendenciją kurti šaulio ginklus su keičiamu kalibru, savo snaiperinio šautuvo variantą pasiūlė ir žinomi ginklų gamintojai iš Suomijos. Snaiperiai šio ginklo kalibrą gali keisti tiesiog ugnies pozicijoje.

„Mūšio lauko“ komanda lankosi Kijeve esančioje bendrovės UARMS gamykloje, kur gaminami NATO standartą atitinkantys apsauginiai akiniai kariams.

Ved. Deividas Jursevičius.